MICHELIN: NOWA OPONA DO AUT O NAJWYŻSZYCH OSIĄGACH

miche Pilot Spo1

Michelin wprowadza na rynek Michelin Pilot Sport 4 S – oponę o ultrawysokich osiągach przeznaczoną do samochodów sportowych oraz aut o dużej mocy.

Ogumienie, które może poszczycić się najwyższym indeksem prędkości (Y – ponad 300 km/h), trafia właśnie na światowe rynki.


Zobacz także:

OPONY

ROZMAITOŚCI


 

Michelin Pilot Sport 4 S to opona zaprojektowana z myślą o samochodach takich jak BMW M, Ferrari, Ford, Mercedes-AMG czy Porsche. Dzięki szerokiej gamie rozmiarów opon będą mogli używać także właściciele takich samochodów jak Volvo, Audi, Volkswagen, Lexus czy Honda.

miche Pilot Spo2

Opona zapewnia przyjemność z dynamicznej jazdy i jednocześnie bezpieczeństwo na drodze, dzięki wysokiej precyzji sterowania, stabilności prowadzenia oraz wyjątkowej przyczepności zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Pilot Sport 4 S posiada najwyższy indeks prędkości (Y).

W testach niezależnych organizacji TÜV SÜD i Dekra, Michelin Pilot Sport 4 S wyprzedziła pięć wiodących opon konkurencyjnych o wysokich parametrach, zajmując pierwsze miejsce:
– hamowaniu na suchej nawierzchni;
– hamowaniu na mokrej nawierzchni;
– czasu okrążenia na suchej nawierzchni;
– trwałości.

miche Pilot Spo3

W oponie Pilot Sport 4 S wykorzystano rozwiązania konstrukcyjne oraz materiały stworzone na potrzeby sportów motorowych oraz testowane podczas takich rywalizacji jak mistrzostwa World Endurance Championship (WEC) w tym wyścig 24h Le Mans, rajdowe mistrzostwa WRC oraz Formuła E. Jest to wynik podejścia firmy Michelin, która swoje zaangażowanie w sporty motorowe traktuje jako swoiste laboratorium, gdzie opracowywane i testowane są nowe technologie trafiające później do opon, z których korzystają zwykli użytkownicy dróg.

Mając na uwadze fakt, iż zdecydowana większość samochodów sportowych wyposażona jest w koła o dużej średnicy wyposażone w opony niskoprofilowe, nowy Michelin posiada praktyczne i estetyczne ranty ochronne pozwalające uniknąć uszkodzeń felg o krawężniki. Dodatkowo zastosowano „aksamitną technologię” Premium Touch Technology zwiększającą kontrast napisów na bokach opon oraz imitującą aksamit w dotyku i wyglądzie.

Michelin Pilot Sport 4 S zastąpi model Pilot Super Sport w gamie opon sportowych francuskiej firmy i będzie stanowić oryginalne wyposażenie ponad 60 modeli aut. Opona jest dostępna jest już w sprzedaży w 34 rozmiarach na koła 19 i 20 cali, dzięki czemu pokryje zapotrzebowanie 92 proc. rynku.