MOTOR SHOW 2013: PREMIERA VW JETTA HYBRID

Volkswagen Jetta Hybrid

W dniach od 4 do 7 kwietnia w Poznaniu odbędą się Targi Motoryzacyjne Motor Show. W siedmiu pawilonach zaprezentowane zostaną najnowsze modele samochodów, motocykli, kamperów i samolotów. W hali 3A, w której znajdować się będą stoiska marek należących do Volkswagen Group Polska, swoją polską premierę będzie miał m. in. Volkswagen Jetta w wersji hybrydowej.

Podczas czterodniowych targów Motor Show w Poznaniu w tym roku zaprezentuje się ponad 130 wystawców w siedmiu pawilonach oraz na terenie otwartym Międzynarodowych Targów Poznańskich.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


W hali 3A na powierzchni 6 000 metrów kwadratowych wystawionych zostanie 50 samochodów marek należących do Volkswagen Group Polska. Marka Volkswagen zaprezentuje 20 modeli, między innymi: nowego Golfa – auto, które zdobyło najważniejsze nagrody w świecie motoryzacji (Car of the Year 2013 oraz World Car of the Year 2013), sportowe wersje R-line Touarega, Tiguana, CC, Passata, Polo oraz wyścigowego, dysponującego mocą 310 KM Golf GTI, który zapowiada rozpoczynający się w sobotę 13 kwietnia na Torze Poznań puchar Volkswagen Castrol Cup. Najważniejszą premierą będzie jednak pokazana po raz pierwszy w Polsce hybrydowa Jetta.

Jetta Hybrid napędzana jest nowoczesnym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym (TSI o mocy 110 kW/150 KM) oraz silnikiem elektrycznym (20 kW). Pomimo doskonałych osiągów (0-100 km/h w 8,6 sekundy) Jetta z napędem hybrydowym zużywa średnio tylko 4,1 l/100 km paliwa (emisja CO2 95 g/km). Ta sportowa limuzyna potrzebuje zatem o około 20 procent mniej paliwa, niż samochód z porównywalnym napędem konwencjonalnym. W ruchu miejskim oszczędność wynosi nawet 30 procent.

Targi Motoryzacyjne w Poznaniu z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W minionym roku, w ciągu jednego weekendu odwiedziło je 59 000 osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się ok. 70 000 miłośników motoryzacji.