POZNAŃ MOTOR SHOW 2014: FORD – FINAŁ SIEDMIU WSPANIAŁYCH

Ford-Transit_27

Podczas zakończonych targów motoryzacyjnych Motor Show w Poznaniu, Ford Polska zaprezentował pełną gamę swoich samochodów na powierzchni 900 m2 w pawilonie nr 5.

Na stoisku miała miejsce oficjalna polska premiera samochodu Ford Transit Connect – Międzynarodowego Vana roku 2014. Prezentowana jest też jego osobowa odmiana Tourneo Connect.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
POZNAŃ MOTOR SHOW 2014


Po raz pierwszy w Polsce, na długo przed swoją oficjalną premierą pokazany został Tourneo Courier, który razem z Tourneo Custom i Tourneo Connect stanowić będą pełną gamę nowej rodziny samochodów osobowych Forda.

Dużą atrakcją był bolid Formuły Ford, który wyposażony jest w jednolitrowy silnik Ford EcoBoost. Ta jedyna w swoim rodzaju wyścigówka dopuszczona do ruchu ulicznego, rozwija prędkość 255 km/h i przyśpiesza od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund. Bolid ten ustanowił jeden z najszybszych czasów okrążenia na słynnej północnej pętli Nuerburgring (7,22 min) wyprzedzając tym samym samochody takie jak; Lamborghini Aventador, Pagani Zonda czy Ferrari Enzo. A wszystko to dzięki małemu motorowi, który w swojej podstawie mieści się na kartce formatu A4. Silnikowi, który dwa razy z rzędu zdobył tytuł Międzynarodowego Silnika Roku 2012 i 2013.

Na stoisku została przygotowana również mała retrospekcja z okazji 50. rocznicy Forda Mustanga. Można było zobaczyć dwa piękne egzemplarze tego samochodu, jeden z 1965 roku, a drugi w wersji Boss 302 z 2013 roku. Wszystko to dla uczczenia urodzin tego najbardziej kultowego samochodu, tuż przed historycznym wydarzeniem, jakim będzie wprowadzenie go do oficjalnej sprzedaży po raz pierwszy w Europie, a tym samym w Polsce już w przyszłym roku.

W trakcie Motor Show miał miejsce finał konkursu dla wszystkich fanklubów Forda w Polsce, zatytułowany „Siedmiu Wspaniałych”. Zwiedzający targi wybierali najładniejszy spośród siedmiu samochodów wyłonionych we wcześniejszym głosowaniu internetowym.