RAJD POLSKI 2013: CZTERY ODCINKI NA ŻYWO W TV

C 1_6923

Dzięki Eurosport Events fani Rajdowych Mistrzostw Europy będą mieli okazję podziwiać na żywo rywalizację podczas Lotos 70. Rajdu Polski. Promotor Rajdowych Mistrzostw Europy, przy współpracy z organizatorami rajdu przygotuje bowiem relacje telewizyjne z czterech odcinków specjalnych, które będzie można oglądać na antenie Eurosportu.

Wielkie zainteresowanie rajdem sprawia, iż organizatorzy spodziewają się przyjazdu ponad stu tysięcy kibiców, którzy w urokliwej scenerii mazurskich jezior będą podziwiać Roberta Kubicę oraz inne gwiazdy europejskiego championatu. Dla jedynego polskiego zwycięzcy wyścigu Formuły 1 będzie to pierwszy, po kilkunastu latach start w ojczyźnie, kiedy to jako dwunastolatek rywalizował w zawodach kartingowych.


Zobacz także:
RAJDY


Eurosport Events, przy wsparciu Grupy Lotos SA przygotuje bezpośrednie transmisje „live” z czterech odcinków specjalnych: w sobotę, 14 września z dwóch przejazdów OS-u Mrągowo o długości 19,14 km oraz w niedzielę, 15 września z odcinka Mateuszek liczącego 23,77 km. Drugi przejazd tej ostatniej próby będzie jednocześnie ukoronowaniem zmagań i zakończy rywalizację w Lotos 70. Rajdzie Polski.

Rajd - Komorowski_1

– Po raz pierwszy w historii rajdów w Polsce, aż cztery odcinki specjalne będą transmitowane na żywo. Symboliczne, że stanie się to podczas jubileuszowego Lotos 70. Rajdu Polski podkreślając rangę tego wielkiego, sportowego wydarzenia. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Eurosport Events, promotor Rajdowych Mistrzostw Europy wybrał nasz rajd jako tę rundę, która zasługuje na bezpośredni przekaz do ponad sześćdziesięciu krajów świata. Jesteśmy przekonani, że widzowie nie będą narzekali na brak sportowych emocji na widowiskowych, szutrowych odcinkach specjalnych, a dopełnieniem transmisji telewizyjnych staną się wyjątkowe mazurskie krajobrazy – powiedział Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego.

– Potwierdzenie przez Eurosport transmisji na żywo z LOTOS 70. Rajdu Polski podkreśla stałe zaangażowanie naszej stacji w Rajdowe Mistrzostwa Europy. Jesteśmy już przygotowani do rajdu, który zapowiada się jako jeden z najtrudniejszych sportowych pojedynków w tegorocznej edycji mistrzostw starego kontynentu. To będzie wielka bitwa w atmosferze stworzonej przez polskich kibiców, którzy przyjadą aby zobaczyć Roberta Kubicę w akcji, w jego „domowym” rajdzie. Eurosport nie mógł sobie pozwolić na pominięcie takiej okazji, jaką jest zaprezentowania na żywo w telewizji emocji związanych z tym wydarzeniem – stwierdził François Ribeiro, Dyrektor ds. Rozwoju Sportów Motorowych w Eurosport Events.

Robert Kubica był na prowadzeniu w każdym z trzech rajdów w Mistrzostwach Europy, w których dotychczas startował. Za kierownicą swojego Citroena DS3 RRC wygrał także już 16 odcinków specjalnych w tych rundach, a podczas Lotos 70. Rajdu Polski w Mikołajkach będzie miał okazję, aby powiększyć ten dorobek.

C 2_181703

Lotos 70. Rajd Polski jest trzecią w tym roku po rajdach Azorów i Korsyki rundą Mistrzostw Europy, które mogą się pochwalić relacjami na żywo w Eurosporcie.

PROGRAM TRANSMISJI “LIVE”:

Sobota, 14 września 2013
– Mrągowo 1 (19.14 km): 11:30 – 12:30 (Eurosport);
– Mrągowo 2 (19.14 km): 18:00 – 19:00 (Eurosport).

Niedziela, 15 września 2013
– Mateuszek 1 (23.77 km): 10:00 – 11:00 (Eurosport);
– Mateuszek 2 (23.77 km): 18:00 – 19:00 (Eurosport).

Transmisja w liczbach
– cztery odcinki specjalne „live” transmitowane przez Eurosport Events;
– dziesięć samochodów rajdowych wyposażonych w kamery „onboard”, w tym Citroen DS3 RRC Roberta Kubicy;
– helikopter wyposażony w kamerę Cineflex zapewniający przekaz z powietrza;
– dwa punkty pomiaru międzyczasów na każdym odcinku specjalnym;
– trzy kamery na mecie każdego odcinka przekazujące dramaturgię akcji oraz umożliwiające wywiady na żywo z każdym z kierowców;
– siedemdziesiąt: liczba pracowników stacji Eurosport pracująca na miejscu podczas Lotos 70.Rajdu Polski.

Fot.: www.rajdpolski.pl oraz Citroen


Przeczytaj także:
RAJD POLSKI 2013: UFA SPORTS – NOWE STANDARDY
RAJD POLSKI 2013: REKONESANS Z MISTRZEM
RAJD POLSKI 2013: DUŻO ATRAKCJI DLA KIBICÓW
RAJD POLSKI 2013: POD PATRONATEM PREZYDENTA RP
LOTOS RAJD POLSKI 2013: NOWE OBLICZE
RAJD POLSKI 2013: ZMIANA TERMINU
RAJD POLSKI 2013: JUBILEUSZOWA EDYCJA RUNDĄ ME