RENAULT: ALAIN PROST PRZEDŁUŻA WSPÓŁPRACĘ

Renault 1_45353

Grupa Renault i czterokrotny Mistrz Świata Formuły 1, Alain Prost poinformowali o przedłużeniu współpracy na najbliższy rok. Francuski kierowca, ambasador Renault od 2012 r. i konsultant Renault Sport F1, podejmie w tym sezonie dodatkowe obowiązki.

Oprócz promowania marki Renault czterokrotny Mistrz Świata będzie także występował jako doradca przy Komitecie Wykonawczym Renault Sport F1.


Zobacz także:
FORMULA 1
SPORT


W ramach tej funkcji Alain Prost pojawi się na wielu wyścigach Grand Prix Formuły 1 i innych imprezach spoza głównego kalendarza, takich jak World Series by Renault.

Alain Prost i Renault mają długą, wspólną historię. W latach 1981 – 1983 Prost rozpoczynał karierę w Formule 1 jako kierowca w zespole Renault Elf. W tym okresie zwyciężył w dziewięciu Grand Prix, a w 1983 r. zabrakło mu tylko dwóch punktów do uzyskania tytułu Mistrza Świata. W 1993 r. ponownie związał się z Renault, dołączając do zespołu Williamsa. W ostatnim roku kariery w wyścigach Formuły 1 całkowicie zdominował mistrzostwa, odnosząc siedem zwycięstw i zdobywając swój czwarty, ostatni już tytuł Mistrza Świata.

– Wielkie doświadczenie w wyścigach Formuły 1, połączone z inteligencją i entuzjazmem Alaina dla tej dyscypliny sportu, okazały się dla nas bardzo cenne, zwłaszcza, że staramy się umocnić naszą pozycję dostawcy silników dla czterech stajni. Przedłużenie współpracy daje nam możliwość wykorzystania jego wiedzy i doświadczenia także w tym roku. To prawdziwy atut, tym bardziej, że w 2014 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące silników, które stawiają przed nami kolejne wyzwania techniczne – mówi Jean-Michel Jalinier, prezes i dyrektor generalny Renault Sport F1.

– Firma Renault zapisała wiele kart w długiej historii wyścigów F1, a każde jej przedsięwzięcie kończyło się sukcesem. Niektóre z najpiękniejszych osiągnięć w mojej karierze również wiążą się z silnikami Renault. W zeszłym roku mogłem przekonać się, że Formule 1 niezmiennie towarzyszy pasja i dokładność, widoczne szczególnie podczas pracy nad nową jednostką na rok 2014. Nadal będę dzielił się z Renault swym doświadczeniem i wiedzą o sporcie, doradzając w sprawach strategicznych i technicznych. Wszyscy przeżywamy bardzo ekscytujący czas, a działając razem, mamy naprawdę duże możliwości – dodaje Alain Prost.