RENAULT: WSPÓLNE BADANIA Z ORANGE – SIEĆ 4G W AUCIE

Re 1_9F2

Współpraca Renault i Orange umożliwia prowadzenie badań nad nowymi zastosowaniami komunikacyjnymi w pojazdach. Wykorzystane zostaną technologie o wysokiej przepustowości.

Pojazdy przyszłości będą wyposażone w bardzo szybką łączność bezprzewodową. Wszędzie tam, gdzie warunki na to pozwolą, kierowca będzie miał całkowicie bezpieczny dostęp do swojego wirtualnego świata zarówno zawodowego, jak i osobistego.


Zobacz relacje z poprzednich wypraw w dziale:
GPS / AUDIO


Aby przygotować taką innowację, firmy Renault i Orange postanowiły zjednoczyć swoje siły, prowadząc projekt badawczy dotyczący zastosowania połączeń o wysokiej przepustowości w sieci 4G/LTE (Long Term Evolution) w pojazdach.

W ramach współpracy firma Orange udostępniła sieć 4G w pierwszej kolejności ośrodkom badawczym i eksperymentalnym Renault, co umożliwi obu firmom testowanie w warunkach rzeczywistych możliwości oferowanych przez bezprzewodową sieć o wysokiej przepustowości, takich jak wirtualne biuro, granie w chmurze (cloud gaming), a nawet wideokonferencja. Trwa już pierwszy eksperyment na prototypie NEXT TWO, opracowanym na bazie Renault ZOE. Zostanie on zaprezentowany na targach WEB 13 na stoisku Renault.

Samochód z dostępem do Internetu jest dzisiaj rzeczywistością. Renault proponuje swoim klientom system R-Link, czyli wbudowany tablet z dostępem do Internetu, uznawany przez SBD (ekspertów w badaniu rynku motoryzacyjnego) za najbardziej ergonomiczny system multimedialny w Europie. R-Link, dostępny w większości modeli Renault, umożliwia dostęp do prawie setki aplikacji mobilnych. W dziedzinie łączności system R-Link opiera się na doświadczeniu Orange Business Services, dostarczającego wszystkie karty SIM M2M instalowane w pojazdach Renault.