SUBARU: 5 MILIONÓW MODELI MARKI Z SYSTEM EYESIGHT

Subaru Corporation ogłosiło, że globalna sprzedaż samochodów wyposażonych w system wspomagania kierowcy EyeSight przekroczyła w czerwcu pięć milionów egzemplarzy.

Ten ważny dla marki cel milowy został osiągnięty po czternastu latach od debiutu systemu w Japonii w maju 2008 roku.


Zobacz także:

TECHNIKA

BEZPIECZEŃSTWO


 

EyeSight to pierwsze na świecie rozwiązanie wykorzystujące wyłącznie technologię kamer generujących obraz stereoskopowy. System zachowuje się jak cyfrowa „druga para oczu”, która obserwuje drogę, korzystając z dwóch kamer. Na podstawie otrzymywanych z nich obrazów potrafi rozpoznać nie tylko samochody, lecz również motocyklistów, rowerzystów i pieszych. Tym samym czuwa nad bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów. Kiedy tylko wykryje potencjalne zagrożenie, ostrzega prowadzącego pojazd, a w sytuacji krytycznej zahamuje samochód, aby uniknąć kolizji.

Modele wyposażone w EyeSight stanowią obecnie 91% globalnej sprzedaży Subaru. Dzięki swoim doskonałym zdolnościom rozpoznawania system jest stale nagradzany przez niezależne instytucje na całym świecie i od lat przyczynia się do wzmacniania bezpieczeństwa prewencyjnego.

Badanie przeprowadzone w oparciu o dane japońskiego Japan’s Institute for Traffic Accident Research and Data Analysis (ITARDA) wykazało, że w Kraju Kwitnącej Wiśni wskaźnik wypadków pojazdów wyposażonych w EyeSight wynosi zaledwie 0,06%. Z kolei badanie amerykańskiego Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) dowiodło, że w USA rozwiązanie pozwala zredukować liczbę kolizji polegających na najechaniu na samochód poprzedzający nawet o 85%.

Ponad 30 lat Subaru nieustannie doskonali technologię kamer generujących obraz stereoskopowy stosowanych w systemie EyeSight. W jego najnowszej generacji są one przeprojektowane i charakteryzują się znacznie szerszym kątem widzenia. W połączeniu z ulepszonym oprogramowaniem do rozpoznawania i przetwarzania obrazów, EyeSight oferuje teraz udoskonalone funkcje wspomagania kierowcy, które sprawdzą się w szerszym zakresie sytuacji na drodze.

w Japonii marka wprowadziła także zaawansowany system EyeSight X. Wyposażony w nową kamerę w połączeniu z czterema radarami umieszczonymi w przednim i tylnym zderzaku, nowo opracowaną mapą wysokiej rozdzielczości, lokalizatorem pojazdów i innymi zaawansowanymi technologiami, EyeSight X oferuje rozszerzone funkcje, takie jak: asystent zmiany pasa ruchu, kontrola prędkości przed wejściem w zakręt oraz asystent autonomicznej jazdy w korkach, zapewniając jeszcze bezpieczniejsze i wygodniejsze podróżowanie po japońskich drogach.

W 2020 roku otwarte zostało również Subaru Lab, czyli bazę rozwoju sztucznej inteligencji w tokijskim okręgu Shibuya. Prowadzone są tam badania mające na celu zintegrowanie możliwości oceny oferowane przez sztuczną inteligencję z technologią kamer systemu EyeSight. Subaru pragnie w dalszym ciągu doskonalić oferowane rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa leżące u podstaw filozofii All-Around Safety. Wszystko po to, aby zapewnić naszym klientom na całym świecie jeszcze więcej przyjemności i spokoju podczas jazdy samochodami spod znaku Plejad.