WYŚCIGI GÓRSKIE: LIMANOWA JUŻ GOTOWA

Tylko dwa tygodnie pozostały do 4. Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą 2012. Przygotowania do zawodów wkraczają w ostatni etap.

– Od 23 maja ruszyły zgłoszenia na zawody, na oficjalnej stronie zawodów www.wysciggorski.pl znajduję się opublikowany regulamin uzupełniający, komunikat 1.1 oraz formularze zgłoszeniowe do rundy CEZ FIA, MSR oraz GSMP – mówi Mirosław Kaja z Auto Moto Klubu Limanowskiego.

Tegoroczna edycja górskiego ścigania w Limanowej/Starej Wsi to aż trzy wielkie imprezy o randze mistrzowskiej.

– Jedziemy Puchar Strefy Europy Centralnej, gościmy zawodników cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski i po raz pierwszy pojawią się zawodnicy startujący w cyklu Mistrzostw Słowacji – wyjaśnia Jerzy Budacz, Prezes AMK Limanowa.

Zawody startują już 22 czerwca, od piątku teren Powiatu Limanowskiego stanie się stolicą górskiego ścigania. Pojawią się najlepsi i najbardziej utytułowani zawodnicy z całej Europy. Rywalizacja będzie zapewne zacięta, a kibice z zainteresowaniem oczekują na wyniki.

– Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, wkrótce ukażą się tam nowe informacje dotyczące zawodów w Limanowej – dodaje Bogdan Pałka, Dyrektor Zawodów.

– Liczymy na zaangażowanie lokalnego biznesu, wsparcie i pomoc w organizacji. Dziękujemy wszystkim samorządom lokalnym za wszelkie działania, które imprezę uwydatniają i pozwalają ją rozegrać. Tegoroczne zawody to także goście specjalni. Pojawią się skoczkowie narciarscy z kadry narodowej – informuje Piotr Musiał, Wiceprezes AMK.

– Już po raz czwarty Powiat Limanowski będzie areną wielkiego sportowego święta. Wspieramy jako samorząd to wydarzenie. Promocja poprzez sport jest bardzo skuteczna. Kilkanaście tysięcy ludzi odwiedzi nasze piękne ziemie. Czekamy na nich i serdecznie zapraszamy w Beskidy i Gorce. Będę kibicował zawodnikom! Ciągle staramy się poprawiać infrastrukturę dotyczącą Wyścigu. Trasa i bandy energochłonne wyglądają imponująco – podsumowuje Jan Puchała, Starosta Limanowski.