YOKOHAMA: OPONY ADVAN SPORT V105 ZWYCIĘŻAJĄ W TEŚCIE

ADVAN_Sport_105

Flagowy produkt Yokohamy, nowa opona sportowa przeznaczona dla aut z grupy premium, okazała się najlepsza w najnowszym teście ekspertów Rezulteo oraz „Le Magazine de L’Automobile Sportive”.

Wyniki opublikowano w najnowszym wydaniu francuskiego magazynu motoryzacyjnego. Yokohama ADVAN Sport V105 wygrała wyraźnie. Testowanie obejmowało: hamowanie, szybkość przejazdu jednego okrążenia, zużycie oraz subiektywne odczucia testujących, którzy oceniali precyzję jazdy, przyczepność i wyważenie opon.


Zobacz także:
OPONY


ADVAN Sport V105 zwyciężył między innymi z takimi oponami jak Michelin Pilot Sport 3, czy Goodyear Eagle F1 asymmetric.

Testy, w których wzięło udział 10 opon sportowych czołowych producentów na świecie, zostały przeprowadzone przez francuski magazyn motoryzacyjny we współpracy z Rezulteo, niezależną, międzynarodową firmą specjalizującą się w porównywaniu opon oraz prowadzeniu testów ogumienia. Na tor testowy wybrano Magny-Cours, który jeszcze kilka lat temu regularnie gościł najlepszych kierowców świata w ramach wyścigów Formuły 1. Aby zagwarantować wiarygodne i obiektywne wyniki, opony biorące udział w teście zostały zakupione w sprzedaży otwartej.

ADVAN Sport V105 zwyciężył w trzech z czterech kategorii, co uczyniło go wyraźnym liderem zestawienia francuskiego magazynu. To opona zaprojektowana specjalnie dla pojazdów klasy premium oraz samochodów wyczynowych. Stanowi owoc wielomiesięcznych prac międzynarodowej grupy inżynierów i często jest określana jako produkt przełomowy zarówno dla marki Yoohama, jak i całego rynku opon premium.

– Efektem zaangażowania włożonego w prace nad rozwojem technologii użytej w ADVAN Sport V105, jest produkt doskonale łączący komfort jazdy i sportowy charakter. Podobnie jak inne opony z serii ADVAN, również ten model charakteryzuje się doskonałą przyczepnością na mokrej nawierzchni i niskim oporem toczenia, co przyczynia się do zmniejszonego zużycia paliwa – tłumaczy Artur Posłuszny, menedżer w ITR S.A., firmie będącej oficjalnym dystrybutorem opon marki Yokohama w Polsce.

Część rozmiarów ADVAN Sport V105 została wykonana z wykorzystaniem autorskiej proekologicznej technologii Yokohamy – BluEarth. Niski poziom szumów i solidna konstrukcja Matrix Body-Ply to kolejne z szeregu zalet flagowego produktu japońskiego producenta. Jakość opony potwierdza fakt, że stanowi ona pierwsze wyposażenie kilku modeli Mercedesa, m.in. Mercedesa SLK i CLS.

Yokohama 1_938