ALPINE: NOWE A110 R − EKSTREMALNA WERSJA A110

Alpine A110 R jest od dawna oczekiwaną wersją, która uzupełnia gamę A 110.

Jest to ekstremalna, lżejsza, bardziej agresywna wersja w gamie A110, w jeszcze większym stopniu inspirowana światem wyścigów, jednym słowem – najbardziej „radykalna”. Nowe Alpine A110 R to uosobienie lekkości i wysokich osiągów, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu wyjątkowych doznań na torach wyścigowych, ale z homologacją do poruszania się po drogach publicznych.


Zobacz także:

LEXUS: NOWY RC F NA 2023 ROK – JEDEN Z OSTATNICH Z SILNIKIEM V8

PREMIERY


 

A110 R – EKSTREMALNIE EKSTREMALNE

A110 R wyróżnia się między innymi niższą masą samochodu. Dzięki intensywnym zabiegom obniżono jego masę do 1082 kilogramów. W porównaniu z A110 S to o 34 kg mniej. Udoskonalona została również aerodynamika samochodu, aby zwiększyć siłę docisku i zmniejszyć opór aerodynamiczny. Po raz pierwszy w gamie A110 niektóre elementy, takie jak maska, tylna klapa i dyfuzor, zostały zaprojektowane na nowo, specjalnie dla tej wersji. Na radykalny charakter nowego modelu wpływają także specjalne nastawy zawieszenia, 1,8 l silnik o mocy 300 KM i wyścigowy wystrój wnętrza, zapewniające użytkownikom niespotykanie intensywne doznania z jazdy.
A110 S

Z czasem przyspieszania od 0 do 100 km/h, wynoszącym zaledwie 3,9 sekundy nowe Alpine A110 R przekracza kolejne granice sportowych osiągów. Dzięki zaangażowaniu w wyścigi marka dysponuje wiedzą i doświadczeniem najwyższej klasy, które wykorzystała w projektowaniu kolejnej wersji i jest bardziej niż kiedykolwiek gotowa do bicia wszelkich rekordów okrążeń na torze. Samochód produkowany we Francji, w Dieppe w zakładzie Alpine im. Jeana Rédélégo, otwiera nowy rozdział w zakresie know-how marki w produkcji samochodów sportowych.