FORMUŁA 1: SHELL I SCUDERIA FERRARI NADAL CHCĄ WYGRYWAĆ

Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo. Ma ono zaowocować opracowaniem lepszych produktów, sprzyjając jednocześnie osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju.

Dzięki współpracy na torze firmy chcą zapisać nowy rozdział na rzecz rozwoju innowacyjności w historii sportów motorowych.


Zobacz także:

FORMUŁA 1


 

Shell i Scuderia Ferrari będą nadal dążyć do sukcesów na torze dzięki efektywnym produktom, ale też rozwijać i wdrażać rozwiązania zmniejszające ślad węglowy zespołu. Plany te są zgodne z pierwszą w historii strategią zrównoważonego rozwoju Formuły 1, która wyznacza ambitny cel osiągnięcia zerowego śladu węglowego netto na torach i poza nimi do roku 2030.

Scuderia Ferrari i Shell będą kontynuować doskonalenie hybrydowej jednostki napędowej turbo V6, której sprawność cieplna już teraz jest bliska 50 proc., dzięki czemu należy ona do najefektywniejszych silników na świecie. Firmy będą też współpracować nad rozwojem paliw przyszłości, w tym zaawansowanych, proekologicznych biopaliw i syntetycznych paliw płynnych.

Ich potencjał jest badany pod kątem wyznaczonego przez Formułę 1 celu stosowania w pełni ekologicznych paliw w bolidach . Uzyskane w ten sposób wnioski i technologie zostaną przetestowane na torze i docelowo mogą być wykorzystywane do zmniejszenia emisji w transporcie drogowym.

Historia relacji Shell i Scuderia Ferrari sięga 1929 roku. Należą one do najbardziej udanych i znanych w Formule 1, a zaowocowały znaczącymi sukcesami. Wyścigowe paliwa Shell V-Power i środki smarne Shell Helix Ultra umożliwiły zespołowi Scuderia Ferrari zdobycie 10 tytułów mistrzowskich dla konstruktorów i 12 dla kierowców.

– Nasze partnerstwo z Ferrari przyniosło naprawdę znakomite efekty i innowacje, z których Shell korzysta regularnie podczas opracowywania nowych paliw i środków smarnych dla klientów. Rozpoczynamy fascynujący etap w naszej wspólnej historii. Partnerstwo będziemy wykorzystywać nie tylko do odnoszenia sukcesów na torze, ale też do opracowywania jeszcze lepszych produktów dla naszych klientów – powiedział István Kapitány, globalny wiceprezes wykonawczy ds. mobilności Shell.

– Współpraca Scuderia Ferrari i Shell istnieje odkąd powstał nasz zespół. Przez ten czas wielokrotnie zwyciężaliśmy. Bardzo nas cieszy, że nasza relacja będzie trwać jeszcze dłużej. Łączą nas wspólne wartości, między innymi dążenie do doskonałości, pasja do wyścigów oraz praca zespołowa, dzięki którym to partnerstwo jest wyjątkowe w historii sportów motorowych. Jako partner na rzecz rozwoju innowacyjności będziemy nadal pracować wraz z Shell nad przenoszeniem technologii z toru wyścigowego na drogi, a także nad sprostaniem ambitnym wyzwaniom w szczególności nad celem Formuły 1 związanym z osiągnięciem zerowego poziomu emisji netto do roku 2030 – skomentował Mattia Binotto, kierujący zespołem Scuderia Ferrari.