GRAND PRIX NIEMIEC 2014: ROSBERG PO RAZ CZWARTY

1071812_2142979_1024_683_F12014Germany_HZ9241

Nico Rosberg zajął pierwsze miejsce w swoim domowym wyścigu o Grand Prix Niemiec 2014. Drugie miejsce zajął Valtteri Bottas a trzecie, po spektakularnym pościgu z końca stawki, Lewis Hamilton.

Wyścig rozpoczął się od kolizji Felipe Massy z Kevinem Magnussenem już w pierwszym zakręcie. Brazylijczyk bezpardonowo zablokował drogę zawodnikowi McLarena i w wyniku kontaktu bolid Williamsa rolował. Na szczęście Felipe nic się nie stało ale to był już koniec jego występu w dniu dzisiejszym. Po incydencie na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa.

Świetny występ zaliczył Lewis Hamilton. Po rozbiciu bolidu we wczorajszych kwalifikacjach i konieczności wymiany skrzyni biegów Brytyjczyk musiał startować dopiero z 20 pola startowego. Jednak dzięki przewadze technologicznej bolidu oraz bardzo agresywnej jeździe systematycznie przebijał się na czoło stawki. Ostatecznie, nawet pomimo kolizji z Jensonem Buttonem na 30 okrążeniu i uszkodzeniu przedniego skrzydła, zajął trzecie miejsce i tylko fatalny stan jego opon uchronił Bottasa w końcówce wyścigu przed utratą 2 miejsca.

Fernando Alonso stoczył dwa ciężkie pojedynki z kierowcami Red Bull Racing. W pierwszym po długiej walce musiał uznać wyższość Sebastiana Vettela, który ostatecznie zajął czwarte miejsce w wyścigu, ale w drugim – już w końcówce – odparł silny atak Daniela Riccardo i obronić piąte miejsce.

Dalsze punktowane miejsca zajęli Hulkenberg, Button, Magnussen oraz Perez.