Blisko 70 załóg znalazło się na listach zgłoszeń do tegorocznego Rajdu Polskie Safari.
Terenowy klasyk rozgrywany na odcinkach specjalnych w okolicach Przasnysza zgromadził czołówkę zawodników, którzy będą rywalizować między innymi w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych i Mistrzostw Europy FIA Strefy Centralnej.
Zobacz także:
FORMUŁA 1: WIELKI POWRÓT FORDA DO KRÓLOWEJ MOTORSPORTU
Listę zgłoszeń otwierają liderzy tegorocznej klasyfikacji mistrzostw Polski, Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja w BMW X3. Wśród załóg, które zobaczymy na odcinkach Rajdu Polskie Safari są także zwycięzcy Baja Czarne Adam Kuś z Dmytro Tsyro w Taurisue T3 MAXX czy Włodzimierz Grajek pilotowany przez Michała Goleniewskiego w Toyocie Hilux.
W klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych przed startem w Przasnyszu Krzysztof Hołowczyc wyprzedza Adama Kusia o 35 punktów. Włodzimierz Grajek traci do lidera cztery punkty więcej, więc wyniki Rajdu Polskie Safari mogą wywrócić tę kolejność do góry nogami.
W najbliższy weekend na rajdowych trasach zobaczymy także załogi walczące w Pucharze Polski Cross Country. Na liście zgłoszeń znalazło się osiem załóg w klasach SSV Promo, Open i Limited.
Listy zgłoszeń uzupełniają zawodnicy, którzy będą rywalizować w Mistrzostwach oraz Pucharze Polski w Rajdach Baja oraz klasach ATV i ADV. W Przasnyszu nie zabraknie lidera klasyfikacji generalnej krajowego czempionatu, Bartłomieja Tabina na KTM EXC, a także prowadzącego w punktacji pucharowej Marka Sadowskiego na motocyklu Husqvarna 450 Replica.
Rajd Polskie Safari rozpocznie się popołudniowym, sobotnim prologiem na który zawodnicy ruszą po ceremonii startu na rynku w Przasnyszu. Większość rywalizacji została zaplanowana na niedzielę.
Listry zgłoszeń są dostępne na Wirtualnej Tablicy Ogłoszeń w zakładce ZAWODNICY na oficjalnej stronie 44. Rajdu Polskie Safari www.rajdpolskiesafari.pl