RAJD POLSKI 2011: PLATINUM WRĘCZYŁO NAGRODĘ

Wręczona została kolejna nagroda Platinum Inspiration, przyznawana osobom oraz instytucjom szczególnie zaangażowanym w rozwój i promocję polskich rajdów. Z rąk przedstawiciela Orlen Oil statuetkę odebrał Mariusz Bojarowicz – dziennikarz Polskiego Radia Olsztyn i pomysłodawca jedynego w Polsce Radia Rajdowego, które wielokrotnie towarzyszyło kibicom Rajdu Polski.

Nagroda Platinum Inspiration przyznawana jest przez firmę Orlen Oil, sponsora generalnego Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski dla osób szczególnie zaangażowanych w rozwój i promocję polskich rajdów, a także zawodnikom za walkę w duchu fair play lub szczególną waleczność. Wręczana jest podczas każdej rundy rajdowych Mistrzostw Polski.


Zobacz także:
RAJD POLSKI 2011: POWIEDZIELI NA MECIE
RAJD POLSKI 2011: CZEKAMY NA WYNIKI
RAJD POLSKI 2011: POWIEDZIELI PRZED STARTEM
RAJD POLSKI 2011: POZNAMY REKORDZISTÓW W… LOTACH
RAJD POLSKI 2011: KAJETAN KAJETANOWICZ – POWTÓRZYĆ SUKCES
RAJD POLSKI 2011: 49 ZAŁÓG NA LIŚCIE ZGŁOSZEŃ
RAJD POLSKI 2011: RUNDA MISTRZOSTW EUROPY I POLSKI W MIKOŁAJKACH
RAJD POLSKI 2011: SPECJALNA KOLEKCJA ODZIEŻY NA 68. EDYCJĘ


 

Radio Rajdowe zainaugurowało swoją działalność w roku 1998 podczas Rajdu Kormoran. Jest uruchamiane na specjalnej częstotliwości i nadaje dziennie kilkanaście godzin programu o rajdzie lub przyjmuje formę obszernych relacji na antenie Polskiego Radia Olsztyn. Reporterzy Radia Rajdowego towarzyszą zawodnikom podczas przygotowań do rajdu, relacjonują wyniki rywalizacji na odcinkach specjalnych. Radio Rajdowe propaguje również bezpieczne oglądanie imprez, podaje informacje o atrakcyjnych punktach widokowych oraz komunikaty od organizatorów, które ułatwiają kibicom poruszanie się po imprezie. To pomysł Mariusza Bojarowicza

Platinum Inspiration przyznano już po raz czwarty. Na poprzednich rundach Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski otrzymali je: Tomasz Kamiński – inicjator programu Bezpieczne Rajdy, Maciej Wisławski – pilot rajdowy i dziennikarz, Jarosław Noworól – Dyrektor Rajdu Rzeszowskiego oraz Marek Jaczewski, który od wielu lat pełni podczas rajdów rolę osoby odpowiedzialnej za kontakt z zawodnikami.

Fot. M.Kaliszka