300 NOWYCH PUNKTÓW ŁADOWANIA DLA GRUPY VOLKSWAGENA

Zawarte zostało porozumienie dotyczące budowy ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych przy salonach sprzedaży samochodów marek należących do Volkswagen Group Polska.

Podpisali je przedstawiciele Grupy, Stowarzyszenia Dealerów – podmiotu reprezentującego autoryzowanych dealerów i partnerów serwisowych Grupy VW – oraz PGE Nowa Energia.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Na mocy porozumienia, w ciągu najbliższych 2 lat przy salonach zostanie uruchomionych do 300 nowych punktów ładowania.

– Koncern Volkswagen zdecydowanie inwestuje w elektromobilność. Jesteśmy przekonani, że przyszłość należy do samochodów elektrycznych. Nie tylko ze względu na środowisko i zmiany klimatyczne, ale także dlatego, że samochody elektryczne są po prostu lepsze. Już dziś w ofercie w Polsce mamy auta elektryczne w niemal wszystkich segmentach rynku. W tym roku ich gama zostanie podwojona. Wraz z rosnącą liczbą samochodów elektrycznych na drogach, w parze musi iść dynamiczny rozwój infrastruktury – powiedział Wolf Stefan Specht, Prezes Zarządu Volkswagen Group Polska.

Wszystkie ładowarki zainstalowane przez PGE będą zasilane energią ze źródeł odnawialnych. Stacje ładowania sieci PGE Nowa Energia będą dostępne dla kierowców samochodów elektrycznych wszystkich marek, zostaną także zintegrowane z aplikacjami marek, które należą do Grupy Volkswagen – na przykład – WeCharge Volkswagena i Audi e-tron Charging Services.

Z uwagi na lokalizację salonów stacje ładowania powstaną w bardzo korzystnych punktach – przy trasach wylotowych z dużych i średnich miast oraz w pobliżu dróg krajowych.

Samochody elektryczne ładowane są przede wszystkim w domu lub zakładzie pracy (70 proc.), a tylko w 25 proc. w przestrzeni miejskiej i w 5 proc. przy głównych szlakach komunikacyjnych. Jednak rozbudowa infrastruktury szybkich, ogólnodostępnych ładowarek, jest niezbędna dla rozwoju elektromobilności.

Aktualnie przy salonach Grupy Volkswagena jest już dostępnych 70 punktów ładowania. Dealerzy mogą skorzystać z oferty PGE Nowa Energia, mogą też samodzielnie zainwestować we własną infrastrukturę ładowania. Przy wielu salonach ładowarki już są dostępne, niektóre z nich już korzystają z „zielonej” energii.

Volkswagen Group Polska zainstalowała w swojej siedzibie 36 punktów ładowania, które są udostępniane zarówno pracownikom, jak i gościom. W polskiej ofercie Grupy Volkswagen dostępne są samochody elektryczne Volkswagen e-up!, e-Golf i Crafter, Skoda Citigoe iV, Audi e-tron oraz Porsche Taycan.