300TU: CZAS NA ROZPOCZĘCIE SEZONU 2014 – W BRNIE

300_1852

Już na początku kwietnia na Automotodromie Brno odbędzie się pierwsza tegoroczna impreza 300tu – elitarnego klubu użytkowników samochodów klasy GT.

Przypomnijmy, iż już w zeszłym sezonie 300tu planowało imprezę na tym obiekcie, niestety na przeszkodzie stanęły iście śniegowe warunki i pierwszy eventu klubu został przeniesiony do Mostu.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
KLUB 300TU


Także w tym roku klub 300tu został zaproszony przez organizatorów czeskiego Funway Tuning Show – jednej z większych imprez motoryzacyjnych w Czechach. Jazdy na torze odbędą się 6. kwietnia w 25 minutowych sesjach z ograniczoną liczbą samochodów na czeskim Automotodromie. Klubowicze 300tu do dyspozycji będą mieć własny pomiar czasu. W zależności od wybranej podczas rejestracji opcji, maksymalnie będzie można wziąć udział w ośmiu, 25 minutowych sesjach. Niedzielny event zakończy się o godzinie 16:00.

300_2059

Choć na event trwają jeszcze zapisy, już można potwierdzić udział między innymi takich samochodów jak: Porsche Panamera, Chevrolet Corvette, BMW M3, Mitsubishi Lancer Evo X w specyfikacji do wyścigów górskich, replika Subaru Imprezy WRC, Mercedes SLS AMG. W track day’u udział mogą wziąć zarówno amatorzy jak i zawodnicy. Nad bezpieczeństwem będzie czuwać obsługa Automotodromu.

Osoby chcące wziąć udział w eventcie 300tu zapraszamy do kontaktu pod e-mailem: biuro@300tu.pl

Zarazem pragniemy poinformować, iż kolejny event 300tu odbędzie się w pierwszej połowie czerwca. Podczas niego klubowicze zawitają na belgijskie Spa-Francorchamps.

Tor w Brnie liczy 5403 metry długości i 15 m szerokości; składa się z 14 zakrętów – 8 prawych i 6 lewych. Najdłuższa prosta mierzy 636,56 metrów. Cechą charakterystyczną Automotodromu Brno jest duża jak na tor wyścigowy różnica poziomów. Obiekt w Brnie uchodzi bez wątpienia na jeden z bardziej znanych torów w Europie. Moto GP, FIA GT, FIA WTCC to tylko niektóre z czołowych światowych serii, które rozgrywały, bądź nadal rozgrywają swoje wyścigu na głównym obiekcie naszych południowych sąsiadów.