300TU: FAJNA ZABAWA NA TORZE KARTINGOWYM

DSC 1_5701

Na torze F1 Karting w Warszawie odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie klubu 300tu. Mimo nie najlepszych warunków panujących na polskich drogach, do Warszawy zjechali klubowicze z różnych stron kraju.

Przybyli by poznać tegoroczne plany klubu oraz wziąć udział w kartingowych zawodach, które rozegrane zostały w formacie podobnym do zmagań w najważniejszych cyklach wyścigowych na świecie.


Zobacz także:
SPORT
KLUB 300TU


Aby jeszcze bardziej wyrównać szanse uczestników zawodów, każdy gokart był odpowiednio doważany w zależności od wagi zawodnika. W szranki z klubowiczami 300tu stanęli także zawodnicy, którzy w swojej karierze ścigali się bądź nadal rywalizują w motorsporcie. Wśród nich był Maciej Rybarczyk mający na swoim koncie udane starty w czeskim pucharze Skoda Octavia Cup. Paweł Wysocki reprezentujący partnera klubu 300tu – firmę Trax Racing rywalizował w rajdach i wyścigach górskich, z kolei przedstawicielka płci pięknej Magdalena Wilk, znana jest między innymi ze zmagań w KIA Picanto Cup oraz rajdach samochodowych. Oczywiście wspomniana trójka zawodników służyła radami dla pozostałych uczestników zawodów i aby było sprawiedliwie startowała poza konkurencją.

Klubowicze 300tu rywalizowali w dwóch grupach. Rozpoczęło się od warm up’u, następnie odbyły się dwie sesje kwalifikacyjne Q1 i Q2, które zadecydowały o rozdzieleniu pól startowych w pierwszym wyścigu finałowym. Wspólny start wszystkich gokartów w jednym wyścigu to były spore emocje i niesamowita walka. Po 8 okrążeniach zmagań dwie pierwsze miejsca przypadły instruktorom, ale już trzeci był jeden z klubowiczów.

DSC 2_5667

W drugim wyścigu pierwsza szóstka 1 biegu wystartowała w odwróconej kolejności. To spowodowało spore przetasowania w stawce i zaciętą walkę o zwycięstwo w całych zawodach. Ostatecznie dwóch zawodników zgromadziło 43 punkty i o zwycięstwie w imprezie decydował lepszy czas okrążenia. Ten “wykręcił” Tomasz który został zwycięzcą zawodów. Drugi był Juliusz, a trzeci Łukasz.

– Wszyscy uczestnicy imprezy stanęli na wysokości zadania. Bardzo dobrze radzili sobie na śliskim torze kartingowym. Przede wszystkim myślę, że to była fajna zabawa dla wszystkich. Korzystając z okazji chciałbym podziękować naszym instruktorom: Maćkowi oraz Magdzie, partnerom klubu: firmie Trax Racing i Klekotki Sento Spa – powiedział organizator Klubu 300tu, Tomasz Helman.

Najbliższe spotkanie klubu 300tu odbędzie się już w dniach 5-6 kwietnia w Brnie. Osoby posiadające w swoich garażach sportowe samochody zapraszamy do rejestracji na stronie www.300tu.pl i dołączenia do grona klubowiczów.