300TU: MICHAŁ SŁOMIAN KOLEJNYM INSTRUKTOREM

Czołowy polski kierowca wyścigowy – Michał Słomian – to kolejny zawodnik, który został instruktorem 300tu – elitarnego klubu użytkowników samochodów klasy GT.

Pierwszym eventem podczas którego Słomian udzieli rad klubowiczom 300tu, będzie zbliżający się wielkimi krokami eventu na torze Nurburgring Nordschleife (27-29.05.2012). Green Hell jak nazywana jest Północna Pętla tego toru, jest dobrze znana zawodnikowi rodem z Oleśnicy.

To właśnie na tym niesamowicie wymagającym obiekcie Słomian wygrał w roku ubiegłym rundę czołowego niemieckiego pucharu wyścigowego – Seat Leon Supercopa Deutschland.

Startując z siódmego pola po kwalifikacjach w rozgrywanym w bardzo trudnych warunkach wyścigu, Słomian przedarł się na czołowo, wygrywając zmagania. Cały sezon Polak ukończył na 6 miejscu, mimo nie wystartowania w dwóch ostatnich rundach niemieckiej Supercopy. Pomiędzy sezonem 2011, a 2012 Słomian był brany pod uwagę przy ustaleniu składu zespołu Verva Racing Team, a także uczestniczył w testach teamu Leipert Motorsport, jeżdżąc za kierownicą Lamborghini Gallardo LP600+ GT3.

Słomian na Nordschleife startował także w serii VLN (2010) – cyklu wyścigów długodystansowych odbywających się właśnie na Północnej Pętli. Dodajmy, iż zawodnik na co dzień mieszkający w Oleśnicy na swoim koncie ma także tytuły Wicemistrza Polski wywalczone w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz Kartingowych Mistrzostwach Polski.

– Myślę, że impreza klubu 300tu na tak legendarnym torze jak Nordschleife to bardzo dobry pomysł i dla wielu kierowców będzie to spełnienie marzeń. Co prawda jest to obiekt wymagający, na którym trzeba być skoncentrowanym, ale daje bardzo dużo przyjemności z jazdy. Ja postaram się przekazać wszelkie możliwe informacje o tym jak bezpiecznie i szybko „podróżować” po Nordschleife. Z pewnością wszyscy wyjadą z Nurbrugring z dużą ilością nowych wrażeń. Do zobaczenia już niebawem i pozdrawiam klubowiczów 300tu – powiedział Słomian.

Oprócz Słomiana w roli instruktorów 300tu podczas eventu na Nurbrugring ujrzymy też Macieja Kopańskiego oraz Macieja Rybarczyka.