300TU: SŁONECZNE JAZDY PO LOTNISKU W KAMIENIU

H 1_Cz_10

Po raz pierwszy w historii, spotkanie klubu 300tu odbyło się na terenie lotniska. Po długotrwałych przymiarkach organizatorzy postanowili za jego miejsce wybrać obiekt w Kamieniu Śląskim pod Opolem.

To właśnie na tym lotnisku jeszcze do 2003 roku obywała się runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Osoby odpowiedzialne za organizacje tego eventu postarały się o wytyczenie próby sportowej zbliżonej do tej z konfiguracji na jakiej startowali kierowcy wyścigowi. Jedno okrążenie próby wyniosło 3500 metrów.


Zobacz także:
SPORT
KLUB 300TU


Choć jeszcze w dzień poprzedzający imprezę trochę pokropiło, to spotkanie odbywało się przy słonecznej pogodzie. W Kamieniu Śląskim oprócz stałych „bywalców” imprez, nie zabrakło także debiutantów. Po raz pierwszy w historii 300tu mogliśmy obserwować między innymi jak radzi sobie w próbach sportowych Maserati GranTurismo. Po raz kolejny najszybszy okazał się jednak posiadacz Mercedesa SLS AMG. Bardzo dobry czas wykręcił także kierowca Ferrari 458 Italia. Trzeci czas dnia padł łupem Nissana GT-R.

H 2_Cz_01

– Myślę, że pierwsze w historii spotkanie 300tu na lotnisku można uznać za udane. Nasi klubowicze spróbowali czegoś nowego, bo do tej pory jeździli po profesjonalnych torach. Choć przygotowana przez nas na lotnisku próba nie była najtrudniejsza, to jednak wymagała umiejętności i rozwagi. Dla przykładu na prostej samochody uzyskiwały prędkości rzędu 270 km/h przy czym trzeba było odhamować do nawrotu. Obciążało to hamulce, a od klubowiczów wymagała znalezienia odpowiedniego punktu hamowania – powiedział organizator eventów 300tu, Tomasz Helman.

Dodajmy, że po raz kolejny bardzo cenne były rady ze strony instruktorów 300tu: Macieja Rybarczyka oraz Dariusza Nowickiego.

Już na początku czerwca kolejne spotkanie 300tu, które w dniach 7-8.06 odbędzie się w Kotlinie Kłodzkiej. Niebawem więcej informacji znaleźć można będzie na stronie www.300tu.pl

H 3_Cz_11

Fot.: Paulina Przepióra