300TU: KALENDARZ IMPREZ 2012

Opublikowany został harmonogram imprez 300tu w zbliżającym się sezonie. Cykl rozpocznie się 3 marca w warszawskiej Galerii Blue City, na torze kartingowym. Nowoczesny obiekt Grand Prix i kartingowe jazdy będą idealnym „wdrożeniem” przed tym co będzie czekało członków klubu w dalszej części drugiego sezonu.

Pierwszy event na torze wyścigowym odbędzie się 14. kwietnia. Tak jak przystało na pierwszą imprezę 300tu na torze, odbędzie się ona na jedynym czynnym polskim torze wyścigowym czyli Torze Poznań.

Potem już polski klub GT będą czekały już tylko imprezy zagraniczne. W dniach 27-29 maja 300tu uda się na tor Nurbrugring, a dokładnie jego północną pętlę. Miejsce to będące kiedyś areną zmagań F1, obecnie jest miejscem kultu fanów motoryzacji (nazywanym wymownie „Green Hell”).

W wakacje to Mistrzostwa Europy w piłce nożnej i IO w Londynie – stąd w tym okresie imprez nie będzie. Klub 300tu ponownie spotka się w dniach 16-18 września w Danii, a dokładniej na położonym przy niemiecko – duńskiej granicy mieście Padborg i pobliskim torze Padborg Park.

Miejsce to jest dla Skandynawów wyjątkowe. Tam rozgrywane były i nadal są wyścigi czołowych skandynawskich serii wyścigowych. Padborg Park jest typowy dla tamtejszych obiektów czyli krótki i techniczny. Także w tym roku do dyspozycji uczestników będą doświadczeni instruktorzy w tym także Ci spoza Polski.

Pamiętajmy jednak, że 300tu to nie tylko jazda po torach, ale przede wszystkim spotkania miłośników szybkich i ekskluzywnych samochodów GT.

Kalendarz eventów 2012:
– 3 marca: tor kartingowy Grand Prix (CH Blue City) – Warszawa;
– 14 kwietnia: Tor Poznań;
– 27 do 29 maja: Nurburgring – Nordschleife (Niemcy);
– 16 do 18 września: Padborg – Padborg Park (Dania).