AERO-Y EV: EKOLOGICZNY SAMOCHÓD OD YOKOHAMY

YOKOHAMA-AERO-Y 1

Aerodynamiczny design oraz innowacyjne opony EV (electric vehicle) to charakterystyczne elementy nowego pojazdu elektrycznego AERO-Y EV zaprojektowanego przez producenta opon – japońską Yokohamę. Ten koncepcyjny pojazd ma stanowić kolejny krok w stronę technologii przyszłości.

AERO-Y to koncepcyjny samochód elektryczny stworzony przez japońskiego producenta opon segmentu premium – firmę Yokohama Rubber and Co. W jego konstrukcji wykorzystano materiały i rozwiązania technologiczne przyjazne naturze, znane z przemysłu lotniczego oraz produkcji klejów i uszczelniaczy Hamatite.


Zobacz także:
ECO
OPONY


W projektowaniu karoserii tego „zielonego” pojazdu brał udział Takuya Yura, architekt samochodów wyścigowych F1 i właściciel firmy Mooncraft Co. Ltd.

– Idea łączenia przyjemności jazdy z potrzebami środowiskowymi sprawia, że japońscy inżynierowie Yokohamy nieustannie pracują nad nowymi oponami zmniejszającymi opory toczenia przy jednoczesnym zachowaniu wysokich osiągów na suchej i mokrej nawierzchni. Prace nad nowymi oponami do pojazdów elektrycznych to także wyraz ciągłego dążenia marki do zapewniania kierowcom jak największego komfortu jazdy – mówi Tomoyuki Shibano, Prezes ITR S.A., firmy będącej oficjalnym dystrybutorem opon Yokohama w Polsce.

W ramach badań i rozwoju opon do samochodów elektrycznych, Yokohama od lat wspiera wydarzania EV na całym świecie. Samochody elektryczne formy już od trzech lat biją rekordy prędkości w kategorii EV w ramach jednego z najbardziej wymagających wyścigów rajdowych – „Pikes Peak International Hill Climb”, który jest znany również jako „Wyścig w Chmury”.