AKADEMIA FLEET MANAGERA W HARRACHOVIE

W dniach 13-15 br. w Harrachovie (8 km od Szklarskiej Poręby) odbędzie się szkolenie dla polskich managerów aut firmowych z cyklu Fleet Academy. Tematem przewodnim szkolenia będzie: „Zagraniczna flota samochodów osobowych – rozwiązania dla polskich przedsiębiorców w kwestii VAT”.

Szkolenie Fleet Academy będzie w znacznej mierze skupiało się na przedstawieniu najlepszych praktyk serwisowych we flotach. Zapoznamy się także z najnowszymi rozwiązaniami GPS i IT wspierającymi zarządzanie flotami oraz poznamy metody na przeprowadzenie i wdrożenie we własnym zakresie audytu bezpieczeństwa floty samochodowej.

Podczas szkolenia będziemy gościć osoby, które koordynują procesami związanymi z użytkowaniem aut w firmie, które kreują i realizują politykę flotową, opiniują lub decydują o zakupach, współpracują lub planują współpracę z dostawcami usług na rynek flotowy, osoby te reprezentują firmy, które dysponują małymi, średnimi i dużymi flotami, powyżej 20 samochodów.

Szkolenie jest dedykowane: dyrektorom administracyjnym, kierownikom ds. transportu, fleet managerom, księgowym oraz właścicielom, prezesom małych i średnich flot samochodowych.

To specjalnie z myślą o nich, i w oparciu o ich sugestie przygotowany został program tematyczny, pojawią się m.in.:

– Zagraniczna flota samochodów osobowych – rozwiązania dla polskich przedsiębiorców w kwestii VAT. Najem transgraniczny a wykorzystanie samochodu służbowego na cele prywatne. Wynajem samochodu osobowego do zewnętrznej, zagranicznej floty oraz odliczenie od tego samochodu podatku VAT.

– Rozwiązania GPS i IT jako wsparcie w zarządzaniu flotą samochodową – koszty kontra korzyści, wady kontra zalety.

– Twórcze rozwiązywanie problemów w kontekście komunikacji i negocjacji w procesie zarządzania flotą.

– Jak we własnym zakresie przygotować, przeprowadzić i wdrożyć audyt bezpieczeństwa floty samochodowej.

– Najlepsze praktyki serwisowe we flotach – wymiana doświadczeń – dyskusja fleet managerów.

– Koszty i korzyści w przypadku jednego dostawcy i w przypadku wielu dostawców tych samych produktów i usług flotowych. Jednomarkowość kontra wielomarkowość, czyli kiedy monopol dostawcy jest korzystny.

Trzydniowe szkolenie w Harrachovie poprowadzą m.in.: Agnieszka Rzepecka – prezes zarządu OpusTrust Sp. z o.o., Piotr Wawrzynów – ekspert w dziedzinie komunikacji oraz strategii działań marketingowych i sprzedażowych, Krzysztof Lemmle – kierownik ds. Floty i Administracji – KLIMA-THERM S.A., Łukasz Jania – fleet manager Kofola Československo Hoop Polska, Ireneusz Tymiński -ekspert rynku flotowego, Mariusz Stuszewski – wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Motorowego ODTJ, Adam Karpiński – dyrektor Pionu Sprzedaży Korporacyjnej Inter Cars. S.A.

Więcej informacji o szkoleniu oraz formularz zgłoszeniowy: www.fleet.com.pl