AKADEMIA FLEET MANAGERA W KRAKOWIE

W dniach 24-25 października w Krakowie odbędzie się szkolenie dla managerów aut firmowych z cyklu Fleet Academy. Podczas szkolenia odbędzie się także wyjątkowe wydarzenie motoryzacyjne – Polska Flotowa Premiera Toyoty Yaris.

Tematami przewodnimi Fleet Academy będą: „Wzrost stawek na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych – rozwiązania w zakresie optymalizacji kosztów dla flot samochodowych” oraz „Uprawnienia służb mundurowych do zatrzymywania i kontrolowania pojazdów”.

W pierwszym półroczu tego roku firma Fleet Meetings Sp. z o.o. zorganizowała dwa spotkania z cyklu Fleet Academy – w Toruniu i Rzeszowie oraz ogólnopolskie szkolenie we Wrocławiu.

Szkolenie w Krakowie dedykowane jest wszystkim tym, którzy koordynują procesami związanymi z użytkowaniem aut w firmie, realizują politykę flotową, opiniują lub decydują o zakupach oraz o współpracy z dostawcami usług na rynek flotowy. To specjalnie z myślą o nich, i w oparciu o ich sugestie przygotowany został specjalny program tematyczny, pojawią się m.in.:

• sprzedaż samochodów pokontraktowych. Aspekty prawne, najkorzystniejsze formy i rozwiązania;
• bezpieczeństwo floty samochodowej. Motywowanie użytkowników samochodów służbowych do bezpiecznej jazdy. Stosowanie kar i nagród w odniesieniu do Kodeksu Pracy;
• wzrost stawek na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych – rozwiązania w zakresie optymalizacji kosztów dla flot samochodowych;
• nowe znaki drogowe i absurdalne ograniczenia oraz zapisy, w kontekście poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego;
• uprawnienia służb mundurowych do zatrzymywania i kontrolowania pojazdów;
• analiza kosztów paliwa floty samochodowej na przykładzie: diesel, benzyna, LPG, CNG. Case study eksploatacji aut w różnych warunkach;
• czynniki wpływające na wartość rezydualną samochodu i floty samochodowej.

Dwudniowe szkolenie w Krakowie poprowadzą m.in.: Agnieszka Szczodra-Hajduk – prawnik z Międzynarodowej Kancelarii Hogan Lovells, Leszek Alexander Konopka – prezes Gras Savoye Polska i Pol-Assistance, Jurand Filipczyk – dyrektor zarządzający Centrum Technicznym Grupy Masterlease, mł. insp. Wojciech Pasieczny – radca, Komenda Stołeczna Policji Wydział Ruchu Drogowego, Waldemar W. Chromiński – psycholog bezpieczeństwa ruchu drogowego, Jacek Częścik – prezes Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych, Radosław Kraciuk – kierownik ds. floty w Grupie Eurocash, Piotr Włodarczyk – dyrektor handlowy w firmie EurotaxGlass’s Polska Sp. z o.o. oraz Mariusz Stuszewski – wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Motorowego ODTJ.