AKUMULATORY JENOX Z NAGRODĄ PALLADOWY HIT 2015

Jenox_Gold

Producent akumulatorów z Chodzieży wyróżniony został nagrodą Palladowy HIT w konkursie Gospodarczo- Samorządowy HIT Regionów 2015.

To najcenniejsze wyróżnienie przyznawane przez Kapitułę trafiło zaledwie do dwóch firm. Wśród nich znalazł się Jenox Akumulatory uhonorowany za dynamikę rozwoju firmy w ostatnich latach.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

AKUMULATORY


 

Pallad jest jednym z najbardziej szlachetnych metali na świecie i ma szerokie zastosowanie w przemyśle. Podobnie jak złoto, srebro i platyna posiada status międzynarodowej waluty. Ten właśnie metal dał nazwę najcenniejszemu wyróżnieniu przyznanemu podczas XXI edycji Konkursu Gospodarczo- Samorządowy HIT Regionów 2015. Tytuł ten przyznano Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Czarnkowa oraz firmie Jenox Akumulatory.

Palladowy HIT_d1

– Od kilku ostatnich lat prężnie rozbudowujemy zakład w Chodzieży, unowocześniając proces produkcyjny i podnosząc tym samym komfort pracy zatrudnionych w zakładzie osób. Systematycznie zwiększamy też możliwości wytwórcze naszego przedsiębiorstwa. Każde wyróżnienie, które dostrzega poczyniony nakład pracy jest dla nas niezmiernie cenne. Wyróżnienie to cieszy nas tym bardziej, że sam pallad ma swoje główne zastosowanie właśnie w branży motoryzacyjnej – mówi Mariusz Dymek, Dyrektor Handlowy w Jenox Akumulatory sp. z o.o.

Warto zaznaczyć, że ponad połowa światowego wydobycia palladu jest zużywana w produkcji katalizatorów samochodowych.

W ostatnim czasie firma Jenox Akumulatory w ramach modernizacji infrastruktury produkcyjnej rozbudowała dział formacji o kolejne, nowoczesne urządzenia do formowania akumulatorów w kąpieli wodnej, a także zmodernizowała system podawania proszku ołowiu z instalacją nowego silosu. Ponadto powstały nowe komory do sezonowania płyt akumulatorowych oraz magazyn wysokiego składowania. Ten ostatni pozwala na szybszą realizację zamówień i lepsze zapewnienie dostępności wyrobów. Łączny koszt realizowanych projektów to blisko 7 mln zł.

Jenox Akumulatory zatrudnia blisko 160 osób i jest jednym z czołowych polskich producentów baterii samochodowych. Linie produktów marki Jenox stanowią trzy serie akumulatorów: Gold, Classic i Hobby o zróżnicowanych parametrach technicznych. Producent wytwarza również specjalistyczne akumulatory SHD, przeznaczone do samochodów ciężarowych i pojazdów narażonych na pracę w bardzo ciężkich warunkach.

Do tegorocznej XXI edycji Konkursu Gospodarczo- Samorządowy HIT Regionów 2015 zgłoszono 285 podmiotów.