ALFA ROMEO: UMOWA Z SUPERBIKE PRZEDŁUŻONA

AR 1_131020_04

Alfa Romeo i Dorna WSBK Organization ogłosili przedłużenie na następne trzy lata umowy sponsorskiej Mistrzostw Świata Superbike. Informacja ta została podana podczas ostatnich zawodów odbywających się w ramach „ENI FIM SBK Superbike World Championship 2013″ na torze Jerez w Hiszpanii.

W bieżącym sezonie Alfa Romeo kończy siódmy z rzędu rok współpracy: od 2007 roku marka uczestniczy w tym wydarzeniu motocyklowym, cały czas w charakterze głównego sponsora i oficjalnego samochodu bezpieczeństwa, dzieląc tym samym wartości sportowego ducha, technologii i bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.


Zobacz także:
SPORT


Kontrakt sponsorski przewiduje, że tory, na których odbywać się będą następne Mistrzostwa Świata SBK, udekorowane będą symbolami marki Alfa Romeo, a w roli oficjalnego samochodu bezpieczeństwa wystąpią mocne Alfy Romeo MiTo i Giulietta w wersji Quadrifoglio Verde.

Oprócz tego, Alfa Romeo będzie pojawiać się na torze podczas sesji „warm-up” i przed kwalifikacjami, a także podczas wyścigów, które odbywać się będą w ramach Mistrzostw Superbike, to znaczy Superstock 600 European Championship, Superstock 1000 FIM Cup oraz Mistrzostw Supersport.

AR 2_131020

To jednak nie wszystko. Umowa o współpracy przewiduje również, że Alfa Romeo będzie mogła organizować atrakcyjne konkursy internetowe, w których nagrodą będzie możliwość uczestniczenia w niektórych rozgrywkach Mistrzostw Świata Superbike, jak również w wydarzeniach typu „brand experience” przeznaczonych dla ludzi poszukujących autentycznych wartości marki, takich jak: włoski styl, świetne osiągi i doskonałość techniczna, ukierunkowane na zapewnienie maksymalnej przyjemności z jazdy – z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa.

Właśnie tego typu wydarzenie miało miejsce w lipcu tego roku podczas imprezy „Moscow Raceway“, przy okazji ósmego etapu „Eni FIM SBK Superbike World Championship 2013“, gdzie został ogłoszony powrót marki Alfa Romeo na rynek rosyjski, jako bezpośredniego importera działającego za pośrednictwem Chrysler Jeep Russia National Sales Company. Wydarzenie to stało się okazją do zaprezentowania supersportowej kompaktowej Alfy Romeo 4C, występującej w charakterze oficjalnego samochodu bezpieczeństwa mistrzostw SBK Superbike, roli, którą będzie okazjonalnie spełniać w następnych latach wraz z modelami Alfa Romeo MiTo i Giulietta Quadrifoglio Verde.

Z okazji przedłużenia współpracy – marka Alfa Romeo zaoferuje – wszystkim zespołom SBK oraz właścicielom stałych akredytacji – preferencyjne warunki zakupu Alfy Romeo w 2014 roku.