ALIANS RENAULT-NISSAN PARTNEREM SZCZYTU KLIMATYCZNEGO COP22

ren-konfe1

Alians Renault-Nissan będzie oficjalnym parterem Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu COP22, która odbędzie się w dn. 7-18 listopada 2016 roku w Marrakeszu, w Maroku.

Alians udostępni na potrzeby konferencji flotę 50 samochodów elektrycznych. Zapewni ona przewóz akredytowanych delegatów oraz zaproszonych gości.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Na corocznym szczycie klimatycznym spodziewanych jest ponad 25 tys. uczestników ze 195 krajów. ONZ już po raz drugi, po Paryżu, skorzysta z samochodów w 100 proc. elektrycznych, aby zapewnić dojazd na konferencję w uzupełnieniu do komunikacji publicznej. Flota przeznaczona do obsługi COP22 będzie składała się z miejskiego auta Renault ZOE, kompaktowego hatchbacka Nissan LEAF i e-NV200 w wersji 7-miejscowej. Samochody będą do dyspozycji delegatów 24 godziny na dobę przez cały tydzień, w różnych miejscach, gdzie będzie odbywała się konferencja.

W strategicznych lokalizacjach COP22 Alians Renault- Nissan zaplanował utworzenie sieci ponad 20 terminali do przyspieszonego i standardowego ładowania. Terminale szybkiego ładowania umożliwią doładowanie akumulatora pojazdu od 0 do 80 proc. jego pojemności w ciągu niespełna godziny.

ren-konfe2

Alians Renault- Nissan jest światowym liderem w zakresie pojazdów elektrycznych. Dysponuje gamą 6 modeli z napędem elektrycznym, które sprzedały się w ilości ponad 360 tys. sztuk na całym świecie. Wprowadzony pod koniec 2010 roku Nissan LEAF jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie, a Renault ZOE – w Europie. Alians sprzedaje około połowy wszystkich samochodów elektrycznych na świecie, wliczając w to Twizy – miejski, dwumiejscowy czterokołowiec Renault oraz vana Nissan e-NV200, dostępnego w sprzedaży na terenie Europy i Japonii.

Grupa Renault jest jedynym producentem sprzedającym w Maroku gamę z napędem elektrycznym. W związku z COP22 i podjętymi w Królestwie Maroka działaniami na rzecz rozwoju energii nieemisyjnej liczne firmy postanowiły postawić na napęd w 100 proc. elektryczny i nabyć flotę samochodów elektrycznych.

Alians Renault- Nissan był oficjalnym partnerem szczytu klimatycznego COP21. Flota 200 samochodów elektrycznych Aliansu była największą flotą w 100 proc. elektrycznych pojazdów, jaka została kiedykolwiek udostępniona na potrzeby międzynarodowego wydarzenia. Samochody Aliansu przewiozły w ubiegłym roku ponad 8000 akredytowanych delegatów, dziennikarzy i negocjatorów. Podczas dwóch tygodni trwania corocznej konferencji w sprawie zmian klimatu w Paryżu przejechały łącznie 175 tys. km. Licząca 200 samochodów elektrycznych flota pozwoliła zaoszczędzić 182 baryłki ropy, co oznacza zmniejszenie emisji CO2 o 18 ton.

Alians Renault- Nissan weźmie również udział w międzynarodowej wystawie Solutions and Innovations COP22, która będzie miała miejsce w Zielonej Strefie w Marrakeszu. Na wystawie tej będą prezentowane rozwiązania umożliwiające walkę ze zmianami klimatu. Będzie ona trwała od 7 do 18 listopada. Jej celem będzie pokazanie rozwiązań zmierzających do obniżenia emisji CO2 proponowanych przez miasta, firmy i inne organizacje z różnych stron świata. Alians zaprezentuje swoje rozwiązania oraz udostępni publiczności samochody elektryczne do jazd próbnych.