ALPE ADRIA 2013: DANIEL BUKOWSKI Z SUZUKI GRANDYS

Daniel Bukowski 1

Do wycofaniu się z Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski z końcem 2012 roku zespół Suzuki GRANDys duo postanowił skoncentrować się na rozgrywkach międzynarodowych i w sezonie 2013 walczyć będzie w pełnym cyklu Alpe Adria.

Seria składać będzie się z ośmiu wyścigowych weekendów na torach w Polsce, Słowacji, Czechach Węgrzech, Chorwacji i Włoszech. Trzeci sezon z rzędu barwy Suzuki GRANDys duo reprezentować będzie Daniel Bukowski – Mistrz Polski Supersport z roku 2011.


Zobacz także:
MOTOCYKLE


Daniel Bukowski 2Po pechowym sezonie 2012, gdy przeplatał kontuzje ze zwycięstwami (wygrał 4 z 5 wyścigów w których startował i zawsze stał na podium) w sezonie 2013 liczymy na sukces w klasie Superstock 600. Celem dla Bukowskiego będzie powtórzenie sukcesu z sezonu 2009 gdy wygrał rozgrywki Alpe Adria w tej klasie i miejsce w pierwszej piątce mistrzostw Europy w Albacete. Daniel dosiadać będzie motocykla Suzuki GSX-R 600.

Pierwsza runda Alpe Adria odbędzie się 6-7 kwietnia na torze Slovakiaring, a poprzedzą ją treningi GRANDys duo Promotion (3-4 kwietnia), na które zapraszamy nie tylko zawodników, ale i początkujących motocyklistów (więcej informacji na www.grandysduo.com).

Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo: W tym roku postanowiliśmy skoncentrować się na rozgrywkach Alpe Adria i liczymy, że podobnie jak było to w mistrzostwach Polski będziemy odgrywać wiodącą rolę. Mamy już na koncie tytuły w tej serii, ale w tym roku mamy apetyt na więcej. Alpe Adria rozgrywana jest w wielu krajach i daje to możliwość ścigania się na wysokim poziomie z doskonałymi zawodnikami oraz promocję naszych partnerów. Przedłużenie współpracy z Danielem było dla nas oczywiste, ponieważ uważam, że jest dziś najlepszym polskim zawodnikiem w kategorii motocykli o pojemności 600 ccm.

Daniel Bukowski 3Daniel Bukowski, Supersport: Cieszę się, że razem z Suzuki GRANDys duo powalczę na arenie międzynarodowej. Chciałbym powtórzyć mój sukces z sezonu 2009 w Alpe Adria, a na koniec sezonu poprawić piąte miejsce w mistrzostwach Europy, które zajmuję w Albacete od dwóch lat. Zapomniałem już o kontuzjach z zeszłego sezonu i jestem gotowy do nowego wyzwania.

Daniel Bukowski

– 2012: 3. miejsce WMMP Supersport, 5. miejsce Mistrzostwa Europy;
– 2011: Mistrz Polski Supersport, 5. miejsce Mistrzostwa Europy;
– 2010: 2. miejsce WMMP Supersport (Mistrzostwa Polski);
– 2009: Mistrz Alpe Adria Superstock 600, 2. miejsce WMMP Superstock 600 (Mistrzostwa Polski), 3. miejsce Alpe Adria Supersport;
– 2008: 2. miejsce WMMP Superstock 600 (Mistrzostwa Polski);
– 2007: 1. miejsce Puchar Polski Rookie 600.

Fot.: Suzuki GRANDys duo