ALPE ADRIA 2013: DZIELNY DANIEL BUKOWSKI

Daniel Bukowski 1_Superstock 600

Nie miał szczęścia podczas trzecią rundę tegorocznych zmagań Alpe Adria na torze Rijeka w Chorwacji nasz motocyklista Daniel Bukowski. Podczas sesjo rozgrywkowej miał on poważny upadek.

Mimo znacznych uszkodzeń motocykla zawodnik zespołu Suzuki GRANDys stanął na starcie wyścigu i zajął w nim szóste miejsce! I choć po raz pierwszy w tym sezonie Daniel nie stał na podium – nadal jest wiceliderem klasyfikacji generalnej!


Zobacz także:
MOTOCYKLE
DANIEL BUKOWSKI


Daniel wykazał więc ogromny hart ducha i zasłużyl na wielkie gratulacje!

Sukces święcił na Chorwacji inny reprezentant zespołu Suzuki GRANDys – Marko Jerman. Zgodnie z przewidywaniami wygrał on wyścigi klas Superbike i Superstock 1000, a dodatkowo zainkasował komplet bonusowych punktów za kwalifikacje i najlepsze okrążenia wyścigów.

Dzięki sukcesowi na swoim domowym torze Marko został liderem klasyfikacji generalnej w klasie Superbike przesuwając na drugie miejsce Andy Meklaua, który w Chorwacji nie startował. 27 punktów zdobytych w klasie Superstock 1000 pozwoliło zbliżyć się do lidera tej klasy Michala Filli.

Daniel Bukowski: Po kwalifikacjach wprowadziliśmy pewne zmiany w ustawieniach motocykla i chcieliśmy je sprawdzić w czasie rozgrzewki. Niestety jeden z zawodników przede mną wykonał nieprzewidziany manewr i przy dużej prędkości wyleciałem z toru. Zespół spisał się doskonale i mogłem wystartować w wyścigu, co nie było takie pewne, ponieważ maszyna była w opłakanym stanie. W samym wyścigu nie mogłem utrzymać tempa czołówki, chociaż kręciłem dobre czasy. Najważniejsze, że liczymy się nadal w walce o tytuł i już nie mogę doczekać się Mostu.

Marko Jerman Superbike

WYNIKI

Superbike
1. Marko Jerman;
2. Jan Halbich;
3. Janez Prosenik;
4. Berto Camlek;
5. Irek Sikora.

Superstock 1000
1. Marko Jerman;
2. Michal Filla;
3. Martin Choy;
4. Marko Erceg;
5. Stefan Schrammel.

Superstock 600
1. Luka Decko;
2. Luca Tommasini;
3. Viktor Kispataki;
4. Janos Chrobak;
5. Martin Iwanow.
6 Daniel Bukowski

KLASYFIKACJA

Superbike: 1. Marko Jerman – 83 pkt.; 2. Andy Meklau – 72; 3. Jan Halbich – 62 pkt.

Superstock 1000 1. Michal Filla – 92 pkt.; 2. Marko Jerman – 78 pkt.; 3. Martin Choy – 61 pkt.; 4. Andy Meklau – 58 pkt.

Superstock 6001. Janos Chrobak – 80 pkt.; 2. Daniel Bukowski – 66 pkt.; 3. Luca Tommasini – 52 pkt.; 4. Kevin Koller – 37 pkt.; 5. Adrian Gyutai – 36 pkt.