ALPE ADRIA: TRZYMAMY KCIUKI ZA BUKOWSKIEGO!

Daniel 12_Superstock 600

Na słowackim torze Slovakiaring odbędzie się finałowa runda tegorocznych zmagań Alpe Adri. Podobnie jak poprzednie rundy w Polsce i Chorwacji i tym razem zawodnicy będą mieć do rozegrania po dwa wyścigi w każdej klasie.

Zespół Suzuki GRANDys duo jedzie na Słowację z jasno wyznaczonymi celami, którymi są tytuły w klasach Superbike i Superstock 600. Daniel Bukowski startujący w Superstock 600 ma przed finałową rundą 38 punktów przewagi nad Węgrem Janosem Chrobakiem i 40 nad jego rodakiem Adrianem Gyutai.


Zobacz także:
MOTOCYKLE
DANIEL BUKOWSKI


Trzymamy mocno kciuki za Daniela. Ten sympatyczny kierowca jest bowiem naszym faworytem!

W klasie Superbike walka o mistrzostwo rozegra się prawdopodobnie pomiędzy kierowcami zespołu Suzuki GRANDys duo. Andy Meklau prowadzi w klasyfikacji generalnej z 169 punktami, drugi jest Marko Jerman ze 141 oczkami na koncie. Jedynym zawodnikiem, który realnie może im zagrozić jest Jan Halbich z Czech, który do tej pory zgromadził 135 punktów.

Weekend na Slovakiaring to też ostatnia runda mistrzostw Austrii Superbike, gdzie liderem jest Andy. Ma 18 punktów przewagi nad Wolfgangiem Gammerem i 27 nad Thomasem Berghammerem.