ALPINE: A290_β WIZJĄ SPORTOWEGO ELEKTRYCZNEGO AUTA MIEJSKIEGO MARKI

A290, przyszły elektryczny samochód sportowy nowej ery Alpine, został zaprezentowany w imponującej, ultrasportowej edycji A290_β.

Pierwszy z trzech modeli przyszłego „Dream Garage” Alpine będzie modelem nowej generacji, w 100% sportowym i elektrycznym, który w każdym obudzi ducha rywalizacji. Ma stworzyć nową koncepcję sportowego auta.


Zobacz także:

MINI: DEBIUT NOWEJ GENERACJI MINI COOPER ELECTRIC
 

PREMIERY


 

PIERWSZE ALPINE NOWEJ GENERACJI

A290_β zapoczątkowuje nowy rozdział w pasjonującej historii Alpine. Marka, silna imponującą tradycją i sportowym DNA, wyrusza na podbój nowych segmentów rynku – zaczyna od sportowego samochodu miejskiego. Poprzez design, rodzaje użytych materiałów i technologie pokładowe, show car pokazuje nową koncepcję korzystania z samochodów elektrycznych i dostarcza wiele emocji zarówno kierowcy, jak i pasażerom. W czasach, gdy mobilność niskoemisyjna staje się priorytetem w przemyśle motoryzacyjnym, Alpine A290_β to już nie tylko show car, ale także ucieleśnienie ambicji i zaangażowania marki na rzecz zrównoważonych samochodów sportowych.

Nazwa kojarząca się z przyszłością

Wybór nazwy A290_β jest zgodny z ogólną strategią nazewnictwa marki Alpine – nazwy zaczynają się od litery „A”, po której następują trzy cyfry. Cyfra „2” odpowiada segmentowi B, a liczba „90” – przyszłej lifestylowej gamie modeli marki. Litera „beta”, zaczerpnięta z alfabetu greckiego, służy do oznaczenia pośredniego etapu w pracach nad nowym modelem, poprzedzającego oficjalną premierę wersji seryjnej.

A290_β jest dla Alpine początkiem nowej ery – to pierwszy model z gamy w 100% elektrycznych samochodów „Dream Garage”, która ma trafić na rynek w 2024 roku. Ten miejski show car wprowadza całkowicie nową koncepcję sportowych aut elektrycznych. Model A290_β, opierający się na bogatych tradycjach Alpine, przenosi markę w przyszłość i umożliwia przeżywanie na co dzień ducha rywalizacji, który jest jej siłą napędową od momentu powstania – powiedział Laurent Rossi, dyrektor generalny Alpine