MINI: DEBIUT NOWEJ GENERACJI MINI COOPER ELECTRIC

Piąta generacja 3-drzwiowego MINI jest całkowicie elektryczna i kontynuuje historię sukcesu tego modelu.

Kolejna generacja rodziny MINI debiutuje modelem MINI Cooper Electric. Najnowsza wersja 3-drzwiowego MINI jest nastawiona na elektryczną radość z jazdy i dostępna w dwóch wersjach mocy. Dzięki zwinnemu napędowi, MINI Cooper Electric uosabia przyszłościową mobilność premium bez lokalnej emisji spalin.


Zobacz także:

VOLKSWAGEN: OGŁOSZONO CENY ODŚWIEŻONEGO MODELU ID.3
 

PREMIERY


 

Wprowadzone w roku 2020 elektryczne MINI Cooper SE odnotowało w 2022 roku wzrost sprzedaży o 25,5% i było zdecydowanie najlepiej sprzedającym się modelem MINI. W ubiegłym roku MINI sprzedało na całym świecie ponad 43 tysiące tych lokalnie bezemisyjnych pojazdów. Już dziś co piąte MINI wyposażone jest w napęd elektryczny. O utrzymującej się popularności oryginalnego modelu MINI świadczy świętowany niedawno milionowy egzemplarz 3‑drzwiowego MINI obecnej czwartej generacji. Samochód, również wyposażony w napęd elektryczny, trafił do Kanady.

Zelektryfikowane gokartowe wrażenia z jazdy z maksymalnym momentem obrotowym już od pierwszego metra.

W nowej rodzinie MINI zarówno MINI Cooper E o mocy 135 kW, jak i MINI Cooper SE o mocy 160 kW oferują maksymalny moment obrotowy już od pierwszego metra. Samochód przyspiesza bez opóźnienia i bez przerw na zmianę biegów. Wysokonapięciowy akumulator litowo-jonowy umieszczony jest w podłodze MINI Cooper Electric, co zapewnia optymalne trzymanie się drogi i rozkład masy, a jednocześnie zwiększa stabilność i zwinność pojazdu. Tym samym MINI na nowo definiuje typowe dla swojej marki gokartowe wrażenia z jazdy i konsekwentnie rozwija sprawdzającą się od ponad 60 lat koncepcję miejskiej radości z jazdy.

MINI mogło skorzystać z doświadczenia BMW Group w zakresie rozwoju, co pozwoliło uzyskać jeszcze lepszą dynamikę jazdy nowego MINI Cooper Electric. Od wprowadzenia na rynek nowej generacji 3-drzwiowego MINI w 2001 roku aż po nadchodzącą piątą generację samochód ten jest mocno zakorzeniony w historii marki. Stały rozwój w zakresie techniki, wydajności i oddawania mocy jest wyrazem starannego pielęgnowania tradycji modelu MINI.

Większy zasięg i maksymalna wszechstronność.

Pojemność akumulatora MINI Cooper E wynosi 40,7 kWh, natomiast MINI Cooper SE osiąga 54,2 kWh. Tym samym nowe modele mają przewidywany zasięg od 300 do 400 km.

Wspólnie z MINI Countryman, które od listopada 2023 roku będzie produkowane w zakładach BMW Group w Lipsku, nowe MINI Cooper Electric jest gotowe, aby wyruszyć w kierunku całkowicie elektrycznej przyszłości MINI. W roku 2024 nową rodzinę modeli uzupełni MINI Aceman.