ANIA JACKOWSKA: SPOTKANIE Z PATAGONIĄ

Ania Jackowska, która 10 lutego rozpoczęła podróż „MotocykLove Tango Argentyńskie” dwa dni temu dotarła do Patagonii. Pisarka i laureatka prestiżowej nagrody National Geographic przejechała już niemalże 2000 kilometrów.

Ania na blogu zwierciadlo.pl wspomina pierwsze chwile w Buenos Aires :

W dzielnicy La Boca pary ściskają się w namiętnym Tango, ja przyciskam plecak z aparatem. ”Ojo con la camera” przestroga ciągnie się za mną przez całą dzielnicę. Obiektywy zmieniam pod okiem policjanta i pozujących do zdjęć Maradony z Messim. 5 pesos za każdego. Nie dla 5 pesos, dwa dni temu, w centrum miasta ktoś zamordował francuskiego fotografa. Tym żyje Buenos. Ale tańczące pary nie zatrzymują się w swoim tańcu. Ja też nie mogę dać się zwariować. Muszę się przyzwyczaić. Dzisiaj odbieram GS-a:)

Podróż zaczęła się i zakończy w Buenos Aires. Jackowska jedzie na motocyklu marki BMW F 650 GS. W Patagoni największym problemem jest brak benzyny. Czasem trzeba na stacji czekać kilka godzin, a innym razem cały dzień, kanister staje się obowiązkowym wyposażeniem dla podróżujących.

Tak dzisiaj Ania napisała na swoim profilu FB „Kobieta na Motocyklu”:

Stacja benzynowa. – Nafta jest? – Nie ma; – Kiedy będzie? – Manana. Na dźwięk ulubionego argentyńskiego słowa najpierw wpadam w panikę, potem zaczynam liczyć. Powinno starczyć to co mam ze sobą, chociaż patagońskie wiatry fatalnie wpływają na spalanie GS-a. Kanister opróżniam i odjeżdżam… A kiedy szczęście i paliwo dopisują, można spotkać Pingwiny Magellana…

Serwis NewsAuto.pl jest patronem medialnym wyprawy Ani. Relację z podróży można śledzić również w poniedziałki w Antyradio w audycji „Odjechani”, na portalu scigacz.pl, malemen.pl oraz na www.aniajackowska.pl.

Sponsorami wyprawy są: Castrol Power 1, Metzeler, BMW Group Polska, Sinnet, a partnerem Polski Związek Motorowy. Wsparcia sprzętowego udzielili: Canon, Kamery na kask i BMW Auto Fus.

Jest to kolejna wyprawa Ani Jackowskiej,wcześniejsze wyprawy obejmowały Maroko (2008), Syrię (2009) i Bałkany (2010) i USA (2011).


Zobacz także:
ANIA JACKOWSKA TUŻ PRZED METĄ WYPRAWY
ANIA JACKOWSKA: ŻYCZENIA PRZYCHYLNEGO WIATRU
ANIA JACKOWSKA: WSZYSTKO DO GÓRY NOGAMI
MOTOCYKLE: KOLEJNA WYPRAWA ANI JACKOWSKIEJ