ANIA JACKOWSKA: TYDZIEŃ W ALPACH

Kolejne 3 etapy podróży realizowanej we współpracy z austria.info już za Anią. Za każdym zakrętem coraz to nowe odkrycie i coraz większa różnorodność: Alpy Kitzbühelskie, Ischgl, Vorarlberg.

“Alpy Kitzbühelskie i malowniczo położny St.Johann in Tirol. Wspaniała okolica – malownicze górskie hale, skały, spływające strumienie. To miejsce, to wyjątkowo przyjazny region dla ludzi aktywnych. Łącznie znajduje się tu ponad 200 km szlaków wędrówkowych, dróg rowerowych i tych przeznaczonych dla motocykli. Na różne sposoby można odkrywać najpiękniejsze zakątki tego bajkowego obszaru. Ścieżki o różnym poziomie trudności oplatające Kitzbüheler Horn i masyw Wilder Kaiser usatysfakcjonują każdego. Jeżeli słońce chwilowo schowa się za chmury zawsze można odwiedzić fabrykę sera Wilder Kaser. A jesienią, w St.Johann in Tirol nie można ominąć festiwalu knedli!”

Tak Ania opisuję tę wizytę na swoim profilu Kobieta na Motocyklu na FB: Mountain Alm Cheese.

“Prosiłam tylko o plasterek, dostałam 14 kilogramowy kawałek .Taka uczta to 180 litrów mleka krów piknikujących na wysokości 2000 m.n.p.m. Dobre widoki, dobre mleko i niemalże podniebny ser. Lokalna serownia Wilder Kaser u podnóża masywu Wilder Kaiser.

Kolejny przystanek to Ischgl. Paznaun. Najbardziej szalone miasto w Alpach. Nie tylko zimą. To motocyklowy raj. W jeden dzień, kręcąc serpentyny na alpejskich trasach można, zaczynając w Austrii odwiedzić Włochy, Szwajcarię, Liechtenstein i Niemcy. Motocykliści bez wątpienia zatrzymają się w centrum testowym High Bike Testcenter Paznaun. Do dyspozycji ponad 40 motocykli, branżowe hity i nowości – BMW R 1200 GS Rallye, Ducati Diavel, KTM 690 Duke, Triumph Tiger Explorer oraz możliwość wypożyczenia strojów i kasków motocyklowych. Przetestować motocykl marzeń czy zdobywać alpejskie szczyty na rowerze? W Ischgl można i to i to. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. A na koniec dnia? Doskonała kuchnia lub szaleństwo do białego rana.

A na deser Vorarlberg. Mieszkańcy regionu kierują się zasadą: tworzyć jedność z naturą. Bez wątpienia udaje im się to w codziennym życiu, a swoją filozofię przekazują swoim gościom. Szlaki górskie prowadzą na najpiękniejsze szczyty. Rower górski, e-bike, własne nogi? W Montafon możliwości jest wiele. W końcu tutaj mieści się największy fitess park w Europie, dom sera i Silvretta Hochalpenstraße. Bez względu na wybór, czas spędzony w Vorarlberg regionie będzie udany. Region czerpie siłę z natury. Fascynajca zielarstwem, wiara w moc miejsc energetycznych, to tu znajduje się park biosfery Großes Walsertal.

Region pokazuje, że w parze z naturą może komponować się kultura. Co roku odbywa się tu Festiwal Bregencki – scena umieszczona jest na wodach Jeziora Bodeńskiego, a przedstawienia odbywają się pod gołym niebem. W tle zachód słońca nad jeziorem i panorama okolicznych szczytów. Nic dodać nic ująć.”

Sponsorami wyprawy są firmy: Castrol Power 1, Metzeler, Autoguard, BMW Group Polska, Sinnet, a partnerem Polski Związek Motorowy. Wsparcia sprzętowego wyprawy udzieliły firmy: BMW Auto Fus, Canon Polska oraz Camonboard.pl.

Zapraszamy do śledzenia relacji z podróży na bieżąco na stronie www.aniajackowska.pl, jak również na portalu www.zwierciadlo.pl i na stronie oraz w audycji Antyradia „Odjechani”. Na portalach www.ścigacz.pl, www.malemen.pl oraz www.newsauto.pl

Jest to kolejna wyprawa Ani Jackowskiej, wcześniejsze wyprawy obejmowały Maroko (2008), Syrię (2009), Bałkany (“Moto Balkan Cooltour 2010”), za którą Ania została uhonorowana nagrodą „Traveler” National Geographic, USA (2011), Argentyna (2012).

Więcej inforamcji na www.aniajackowska.pl oraz na FB-Kobieta na Motocyklu.