ANIA JACKOWSKA: WYPRAWA DO WŁOCH ZAKOŃCZONA

AJ 1_0482

Ania Jackowska, podróżniczka i autorka dwóch książek „Kobieta na Motocyklu” i „Samotnie przez Bałkany” jest już w Polsce. W czasie ostatniej podróży przemierzyła ponad 8000 kilometrów.

Ania Jackowska pojechała do Włoch motocyklem BMW F700 GS, który sprawdził się zarówno na długich trasach jak i bardzo krętych drogach. Opony Metzeler Tourance Next spisały się dokonale podczas wielu tysięcy kilometrów, zarówno w silnym deszczu jak i w upale, na różnych nawierzchniach.


Zobacz relacje z poprzednich wypraw w dziale:
TURYSTYKA
ANIA JACKOWSKA


Motocykl BMW i opony Metzeler po raz kolejny okazały się idealnym połączeniem, zapewniającym bezpieczeństwo, niezawodność i komfort, tak ważne w trakcie dalekiej podróży. Ostatnie dwa tygodnie wyprawy upłynęły na eksplorowaniu Sycylii, krainy soli, winnych lodów i azteckiej czekolady. Po krótkim pobycie w Palermo, Ania udała się w stronę Trapani, gdzie w prostokątnych zbiornikach, z wody morskiej krystalizuje się sól, by kolejny przystanek zaplanować w czekoladowym raju jakim jest Modioka.

„Burzliwa historia i azteckie receptury tworzą ten wyjątkowy przysmak. Masa kakaowa, cukier i naturalne przyprawy. W ogromnych kadziach miesza się gęstą, ciemną masę i dodaje wanilię, cynamon, paprykę pepperoncino, a nawet sól z Trapani. Szlak niespotykanych dotąd smaków doprowadza mnie do Ragusy. Tu znajduję… winne lody o smaku Muscatu i orzeźwiającego Passito. Jak to dobrze, że po jednej porcji, można bez winy wsiąść na motocykl i pojechać dalej. Dla ostrożnych ale i odważnych, lody o smaku oliwy z oliwek. Poproszę o dokładkę!”- opisuje na swoim Fanpage-u na FB podróżniczka.

AJ 3_Vieste

Kolejny przystanek to Etna, która nie była dla Ani życzliwa. Nad wulkanem zgromadziły się ciemne chmury. Do konfrontacji wulkanicznych temperamentów udało się doprowadzić dopiero na szczycie Stromboli, gdzie motocyklistka weszła nocą.

„Podeszwa włoskiego buta i leżąca u jej stóp Sycylia wyznaczają swoje własne trendy. Surowe ale pełne kolorów, nieraz chaotyczne i nieregularne, ale nie da się przejść obok nich obojętnie. Ostre słońce, silne temperamenty mieszkańców i wielokulturowość południa tworzą piękny mariaż”.

Podróż można było śledzić dzięki systemowi monitoringu AutoGuard, który był zamontowany w motocyklu Ani, dało to możliwość bieżącej obserwacji położenia, ale również zapewniało bezpieczeństwo w trakcie wyprawy. Wśród partnerów podróż nie mogło zabraknąć Polskiego Związku Motorowego, który wspiera wyprawy Ani niemalże od samego początku.

Sponsorami wyprawy były obok AutoGuard firmy: Metzeler, BMW Group Polska, Sinnet. Wsparcia sprzętowego wyprawy udzieliły firmy: Canon Polska i Camonboard. Wśród patronów medialnych był jak zwykle portal NewsAuto.pl.

Więcej informacji na www.aniajackowska.pl oraz na FB-Kobieta na Motocyklu.

AJ 2_Alberobello2