ARVAL: NOWA TECHNOLOGIA DO SZKOLEŃ Z BEZPIECZNEJ JAZDY

arval1

Szkolenia w ramach Arval Driving Academy to propozycja dla firm, które chcą podnieść bezpieczeństwo swoich kierowców, obniżyć koszty floty oraz emisję spalin wydzielanych przez samochody służbowe.

Kierowcy uczą się na autodromach i płytach poślizgowych, a ich postępy monitoruje instalowany w autach system telematyczny.


Zobacz także:

BEZPIECZEŃSTWO


 

Firma, która zaproponuje swoim pracownikom szkolenie z bezpiecznej jazdy, może liczyć na obniżenie poziomu szkodowości swojej floty, w tym redukcję liczby szkód parkingowych, zmniejszenie kosztów napraw mechanicznych samochodów czy niższe rachunki za paliwo. To tylko niektóre korzyści odczuwalne dla firmowego budżetu.

arval2

Ze względu na rosnące wymogi dotyczące ograniczania zanieczyszczania środowiska stawiane firmom, na znaczeniu zyskuje również ekologiczny aspekt szkoleń. Niższe zużycie paliwa, które może uzyskać kierowca stosujący zasady eco- drivingu, to w skali floty przedsiębiorstwa duża ulga dla firmowych finansów, ale również dla środowiska.

Dzięki nowoczesnej technologii telematycznej Arval Active Link, wdrażaną do szkoleń, wszystkie te wskaźniki są w pełni możliwe do zmierzenia. W samochodzie kierowcy, któremu pracodawca zaproponuje taki kurs, zostanie zainstalowane urządzenie rejestrujące dane dotyczące m.in. stylu jazdy oraz ilości spalanego paliwa. Na podstawie zebranych informacji proponuje się odpowiednio dopasowany program szkolenia.

arval6

Następnie przez 6 do 9 miesięcy system telematyczny będzie analizował postępy uczestnika kursu. Arval Active Link zaprojektowany został zgodnie z lokalnymi regulacjami prawnymi i w pełni respektuje zasady polityki prywatności.

– To pierwszy projekt tego typu w branży wynajmu pojazdów. Program szkolenia układaliśmy razem z ekspertami, którzy znają potrzeby firm i kierowców samochodów służbowych. Obecnie Arval wprowadza do szkoleń technologię telematyczną, która dostarczy nam szczegółowych danych na temat postępów kierowców po naszych kursach – mówi Tomasz Czopik, kierowca rajdowy, mistrz Polski RSMP i właściciel Szkoły Bezpiecznej Jazdy, która współpracuje z firmą przy tworzeniu szkoleń.

arval3

Taktyki unikania wypadków

Słowem- kluczem dla poprawy bezpieczeństwa na drodze jest jazda defensywna, która polega na stosowaniu techniki odpowiedzialnego kierowania pojazdami w ruchu drogowym oraz świadomego unikania dających się przewidzieć zagrożeń.

Instruktorzy w Arval Driving Academy szkolą m.in. w zakresie właściwego operowania kierownicą, gazem i hamulcem, przewidywania i reagowania na zagrożenia na drodze czy efektywnego wykorzystywania systemów bezpieczeństwa (m.in. ABS, ESP). Natomiast pod okiem praktyków- rajdowców uczestnicy szkolenia uczą się m.in., jak wyjść cało z poślizgu.

arval4

– Technologia telematyczna Arval Active Link pozwala rejestrować i analizować ogromne ilości danych, również danych na temat sposobu prowadzenia samochodu przez poszczególnych użytkowników oraz ilości spalanego przez nich paliwa. Zastosowanie tych informacji do szkolenia kierowców może realnie przełożyć się na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Cieszę się na wdrożenie tej technologii do programu Arval Driving Academy, ponieważ zarówno dbałość o bezpieczeństwo kierowców, jak i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań są elementami naszej strategii rozwoju – mówi Marcin Knyzio, product manager w Arval, odpowiedzialny za program.

arval5

Fot.: Arval