AUDI: NOWA FABRYKA W SAN JOSE CHIAPA W MEKSYKU

Audi zbuduje swoje nowe zakłady na kontynencie amerykańskim, w miejscowości San José Chiapa, położonej w środkowym Meksyku. Decyzja została podjęta przez Zarząd Audi i kierownictwo koncernu Volkswagen.

Budowa nowej fabryki jest kamieniem milowym strategii rozwoju Audi do roku 2020.

Po szczegółowych rozmowach z rządami kilku meksykańskich stanów, okazało się ostatecznie, że lokalizacja w miejscowości San José Chiapa jest najlepszym wyborem. Meksykański rząd federalny i stan Puebla z zaangażowaniem włączyły się w procedurę wyboru miejsca pod budowę.

O wyborze zadecydowało ostatecznie centralne położenie miejscowości, dobre połączenia z siecią logistyczną, bliskość renomowanych uniwersytetów i uczelni technicznych.

Decyzję podjętą przez koncern popiera również Rada Zakładowa.

W nowej meksykańskiej fabryce, Audi będzie produkować następcę aktualnego modelu SUV, Audi Q5. Zgodnie z planami, wyprodukowanych zostanie 150 tys. egzemplarzy tego auta. Rozpoczęcie produkcji przewidziano na 2016 rok. Po podpisaniu umów, jeszcze w tym roku, na placu budowy w San José Chiapa pojawią się maszyny budowlane przygotowujące teren pod właściwe prace. W połowie 2013 roku ma rozpocząć się budowa hali produkcyjnej.