AUDI: POWIĘKSZENIE FABRYKI W INGOLSTADT – NOWY ZAKŁAD

Audi Fmuenster

Audi AG uruchomiło nowy zakład produkcyjny w Münchsmünster. To element dalszej, konsekwentnej rozbudowy głównej fabryki w Ingolstadt. Produkowane będą tam, z wykorzystaniem nowych rozwiązań technicznych, elementy nadwodzia i zawieszenia.

W Münchsmünster zatrudnionych będzie około 800 pracowników i utworzonych zostanie 250 nowych miejsc pracy. Na ceremonię otwarcia przybyło ponad 300 gości.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


W Strefie Przemysłowej Münchsmünster zbudowano centrum kompetencyjne Audi, którego zadaniem jest wytwarzanie odlewanych z aluminium konstrukcyjnych części nadwozia, elementów tłoczonych na gorąco i na zimno oraz komponentów zawieszenia. Nowy zakład produkcyjny, w który firma zainwestowała trzycyfrową kwotę liczoną w milionach euro, jest kolejnym elementem strategii rozwoju Audi. Nowo oddana inwestycja pozwoli zredukować obciążenie głównej fabryki w Ingolstadt. Zaletą elementów z utwardzanej blachy stalowej oraz części odlewanych z aluminium jest niewielka waga połączona z wysoką wytrzymałością i najwyższą precyzją obróbki.

Audi Fertigster

Audi będzie stopniowo zwiększać wolumen produkcji zakładu. Do roku 2016, w Münchsmünster zatrudnionych będzie około 800 pracowników Audi i powstanie 250 nowych miejsc pracy.

Budowę rozpoczęto latem 2012 r. W chwili obecnej, produkcja komponentów zawieszenia i części konstrukcyjnych oraz odlewanie z aluminium wchodzi w fazę produkcji wstępnej, poprzedzającej produkcję seryjną. Najważniejsze zalety 42-hektarowego Parku Przemysłowego w Münchsmünster to jego niewielka odległość od głównego zakładu oraz dogodne położenie wynikające z bliskości autostrad federalnych B16 i B16a. Planowane jest również połączenie kolejowe z główną linią Ingolstadt- Regensburg.

We wszystkich trzech częściach zakładu odzyskuje się energię i ciepło, stosuje najnowocześniejsze metody oczyszczania zużytego powietrza i wody oraz zabezpieczenia przez hałasem. Na terenie znajdują się także własna elektrownia, centrum zdrowia i posterunek straży pożarnej. Wyposażenie pochodzi głównie z Niemiec i firm europejskich. Prace budowlane wykonały w większości firmy z regionu.