AUDI: R8 V10 SPYDER I R8 LKS ULTRA NA TARGACH DESIGN

Audi auf der Design Miami/ 2013

Prezentacja Audi na targach Design Miami/ przebiega pod znakiem Audi Sport. Podczas imprezy odbywającej się od 3 do 8 grudnia, Audi przedstawia dwa ze swoich najbardziej sportowych modeli: seryjne Audi R8 V10 Spyder oraz wyścigowe R8 LMS ultra.

Tłem ekspozycji jest „Fragmentation” – rzeźba stworzona specjalnie na tę okazję. Motywem przewodnim trójwymiarowej instalacji jest romb – symbol Audi Sport.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Audi jest wyłącznym partnerem targów Design Miami/ od roku 2006. Pełni nie tylko tradycyjną rolę sponsora, lecz organizuje także własne stoisko i dostarcza inspiracji do poszukiwania kreatywnego dialogu. Nieustannie inicjuje kontakty między światem techniki a światem stylistyki oraz kreuje artystyczne instalacje przy współudziale projektantów i architektów z całego świata, np. Moritza Waldemeyera, Mirko Borschego, Bjarke Ingelsa czy Clemensa Weisshaara i Reeda Krama.

W tym roku ozdobą targów Design Miami/ jest instalacja której integralnymi elementami są dwa super sportowe modele Audi: R8 V10 Spyder i R8 LMS ultra. Forma stoiska składa się z licznych czerwonych rombów. Zależnie od miejsca z którego ją obserwujemy, za każdym razem zyskujemy inną perspektywę. Czerwony romb to symbol wysokiej efektywności Audi, technicznej precyzji i niezwykłej stylistyki – zarówno w sporcie motorowym, jak i w produkcji seryjnej.

Cztery ringi zaangażowały się w sport motorowy w roku 2009 i od tego czasu samochody wyścigowe takie jak np. R8 LMS ultra są symbolem kilku wyścigowych teamów. Przy okazji należy wspomnieć, że – o czym wiele osób nie wie – Audi R8 Spyder, najbardziej usportowiony seryjny model w ofercie koncernu z Ingolstadt, jest bardzo podobne do swojego odpowiednika startującego w zmaganiach sportowych. Ponad 50 procent części jest wspólnych dla obu modeli.

Targi Design Miami/ odbywają się od 3 do 8 grudnia w Miami Beach i są ważnym forum światowej stylistyki. Co roku odwiedzają je wpływowi kolekcjonerzy, właściciele galerii, styliści i krytycy z całego świata.