AUTOKREDYT: NABYWCA MA GŁOS – JEST NA TAK

VW_autokre

Volkswagen Bank udostępnił wyniki badań na temat kredytobiorców planujących zakup samochodu. Wyłania się z nich portret kredytobiorcy. To człowiek wykształcony, pracujący i otwarty na coraz bardziej nowoczesne formy finansowania.

Badanie otwartości Polaków na rozwiązania finansowe oparto na przykładzie cech oferowanego przez Volkswagen Bank AutoKredytu. Jest on przeznaczony zarówno dla osób fizycznych, jak i prowadzących własną działalność gospodarczą oraz dla firm z sektora MŚP.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Aby z niego skorzystać, nie trzeba dysponować wkładem własnym. Właściciel samochodu dopiero pod koniec umowy decyduje, czy chce auto zatrzymać, czy zwrócić je i wymienić na nowe w ramach kolejnej umowy. Z AutoKredytu mogą korzystać klienci salonów Volkswagena i SEAT-a (AutoKredyt), Škody (Škoda Kredyt Niskich Rat), Audi oraz Porsche (AutoCredit).

AutoKredyt wedle potrzeb

Spośród badanych osób ponad 1/3 wyraziła zdecydowaną chęć skorzystania z oferty AutoKredytu. W tej grupie charakterystyczna jest niemal idealna równowaga między kobietami i mężczyznami. Najchętniej z oferty skorzystałyby osoby liczące 36-45 lat. Wiąże się to z jednej strony z faktem, że mają już za sobą najważniejsze i najbardziej kosztowne życiowe decyzje (zakup domu, mieszkania) i zaczynają akumulować kapitał. Poza tym na dojrzałym etapie życia potrzeby względem samochodu są najbardziej złożone i sprecyzowane. Auto musi często spełniać oczekiwania nie tylko kierowcy, ale i całej rodziny.

Ponad połowa warszawiaków chętna na AutoKredyt

Badania Volkswagen Bank wykazały również, że Warszawa wyróżnia się w odpowiedziach ankietowanych – na AutoKredyt zdecydowałoby się 56 proc. ankietowanych mieszkańców stolicy. To rynek zdecydowanie najbardziej otwarty na nowe rozwiązania. Drugą grupę – równie pozytywnie oceniającą zalety wygodnego, nowoczesnego finansowania – stanowią osoby z miast liczących od 50 tys. do 200 tys. mieszkańców (41 proc.). Jednocześnie wśród ankietowanych dominującą grupę stanowią osoby z wyższym wykształceniem oraz zatrudnione na etat lub prowadzące własną działalność gospodarczą (małe i mikroprzedsiębiorstwa).
Istotne są kwestie przeglądów i napraw samochodu w autoryzowanym serwisie oraz możliwość wymiany auta po 3-4 latach, czyli jeżdżenia wciąż nowym samochodem.

Kredyt na zakup samochodu oferują praktycznie wszyscy importerzy. Jednak za każdym razem warto bardzo dokładnie i szczegółowo przeczytać oferowane warunki. Jeśli coś jest niejasne trzeba wyjaśnić to przed podpisaniem umowy…