AUTOPAY PRZYJĄŁ SIĘ W POLSCE – PRZYBYWA UŻYTKOWNIKÓW

autostrada_34

Z Autopay, aplikacji umożliwiającej automatyczne płatności za przejazd autostradą korzysta już ponad sto tysięcy osób, co przekłada się na tysiące przejazdów dziennie.

Średnio 8-9 procent wszystkich przejeżdżających przez bramki na AmberOne, Autostradzie A1 prowadzącej nad polskie morze, opłaca już należność za pośrednictwem Autopay.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

W ciągu dwóch pierwszych tygodni funkcjonowania Autopay na A4 odnotowano ponad 25 tys. przejazdów, co stanowi ok. 1,6 proc. wszystkich transakcji za przejazd tym odcinkiem autostrady.

Aplikacja Autopay, opracowana przez spółkę Blue Media, umożliwia automatyczne płatności za przejazd płatnymi odcinkami autostrady. Od czerwca 2019 r. system Autopay działa na wszystkich miejscach poboru opłat na AmberOne Autostradzie A1 od Gdańska do Torunia w obu kierunkach, a od połowy lipca na Autostradzie A4 na odcinku Katowice- Kraków.

Aby przejechać autostradą bez potrzeby zatrzymywania się przy bramkach, należy zainstalować w telefonie bezpłatną aplikację Autopay. Następnie użytkownik powinien założyć w niej swoje konto i dodać swój pojazd oraz kartę płatniczą (debetową lub kredytową), z której środki za przejazd będą pobierane automatycznie.

Podczas podróży nie trzeba uruchamiać aplikacji, ani nawet mieć przy sobie telefonu, na który została pobrana aplikacja. Dzięki kamerom przy bramce system automatycznie zidentyfikuje numer rejestracyjny pojazdu i podniesie szlaban (tzw. videotolling). Opłata również pobierana jest automatycznie po zakończonym przejeździe.

– Wygoda płatności i oszczędność czasu jest fundamentem naszej usługi Autopay. Nie chodzi wyłącznie o skrócenie czasu podróży o kilka- kilkanaście minut spędzonych na oczekiwaniu w kolejce po pobór opłaty. To również kilka minut zbędnej emisji spalin. Plany rozwoju Autopay mamy ambitne. Nasze rozwiązanie zostało już zintegrowane z bankowością mobilną Banku Millennium. W przyszłości usługa Autopay zostanie rozszerzona także o kolejne rozwiązania automatyzujące płatności dla kierowców w obszarze przejazdów i parkowania – dodaje Miłosz Kurzawski.