AUTOSTRADA POLSKA: MERCEDES UJAWNIA AROCSA

Arocs

W Kielcach trwają największe w Polsce, XIX Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada- Polska. To pierwsza okazja do obejrzenia najnowszego pojazdu ciężarowego Mercedes-Benz dedykowanemu budownictwu. Przed publiką występuje Arocs.

Jest to pierwszy tego typu pojazd wyposażony w silnik spełniający normę emisji spalin Euro VI. 16 wersji mocy silnika, 14 wersji kabin, czy dwie szerokości ramy powodują iż można go dostosować do każdych, nawet najbardziej specyficznych wymagań.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


Elektrohydrauliczne wspomaganie układu kierowniczego, seryjne wyposażenie Arocsa w zautomatyzowaną skrzynię biegów Power Shift 3 oraz opcjonalny system Active Brake Assist 3 powodują, że prowadzenie samochodu jest łatwe i bezpieczne.

Pojazd będzie prezentowany na targach w trzech różnych wersjach.
– ciągnik siodłowy Arocs 1840 LS z wysoką kabiną StreamSpace w konfiguracji 4×2 pod naczepy wywrotki;
– Arocs 2643 K w konfiguracji 6×4 z kabiną M średniej wielkości z wywrotką trójstronną wykonaną przez firmę KH-Kipper;
– Arocs 4148 K w konfiguracji 8×4 z trójstronną wywrotką firmy Meiller (model prezentowany na stanowisku firmy Meiller).

Poza nowym Arocsem, na stanowisku Mercedes-Benz zobaczyć można Unimoga U500 – uniwersalny pojazd do ciężkiego terenu wyposażony w skrzynię ładunkową.

Kielecka Autostrada organizowana jest już po raz 19-ty. Ekspozycje prezentowane są na powierzchni ok. 30 000 metrów kwadratowych; co roku imprezę odwiedza ok. 20 000 gości.