BAJA ARAGON 2013: JADĄ HOŁOWCZYC I KACZMARSKI

Lotto Team

Martin Kaczmarski z zespołu Lotto Team wystartuje w rajdzie Baja Aragon, czwartej rundzie Międzynarodowego Pucharu FIA w Rajdach Cross-Country. W rajdzie wystartuje 67 samochodów. Start już 19 lipca.

Martin Kaczmarski wraz ze swoim pilotem Bartłomiejem Bobą wystartują z numerem 19, Toyotą Hilux Overdrive. Na trasie spotkają największe nazwiska motorsportu m.in. Jeana- Louisa Schlessera (nr. startowy 1), Krzysztofa Hołowczyca (2) z Monster Energy X-raid Team – Automobilklubu Polski, Naniego Romę (3) z Monster Energy X-raid Team, czy Miroslawa Zapletala (4) z Offroad Sport. Udział tak dobrych kierowców świadczy o dużej klasie i znaczeniu tego rajdu.


Zobacz także:
SPORT


Baja Aragon to jedna z największych i najtrudniejszych imprez motoryzacyjnych w Europie. W tym roku zostanie zorganizowana już po raz 30-ty. Tegoroczna trasa będzie dużym wyzwaniem dla uczestników. Niemal całkowicie znajduje się w prowincji Teruei. Na kierowców czekają wymagające odcinki specjalne, drogi na wysokościach aż do 1200 metrów oraz bardzo wysoka temperatura otoczenia.

– To będzie rajd bardzo trudny kondycyjnie rajd. Wysokie temperatury otoczenia w Hiszpanii sprawiają, że w kabinie samochodu będzie naprawdę gorąco, a to nie sprzyja komfortowej jeździe. Mój start w Baja Aragon to próba moich umiejętności oraz kondycji. Wierzę, że kolejne kilometry w rajdowej rzeczywistości pomogą mi jak najlepiej przygotować się do startu w Rajdzie Dakar 2014. Dla mnie najważniejsze w tej chwili jest to, aby cały czas się szkolić i startować u boku najlepszych zawodników – mówi Martin Kaczmarski, kierowca Lotto Rally Team.

Rajd Baja Aragon potrwa 21 lipca i wtedy poznamy jego wyniki.