BAJA CARPATHIA 2012: ZNANI KIEROWCY NA STARCIE

Rajd cross-country Baja Carpathia odbędzie się w terminie 29 czerwca – 1 lipca. Bazą zawodów będzie Stalowa Wola, a trasy zostały wytyczone w okolicach tego miasta.

– Ta impreza ma wysoką międzynarodową rangę. Jest wliczana do Mistrzostw Polski, Czech i Węgier, a także do Pucharu Słowacji. Ponadto Baja Carpathia stanowi rundę Środkowoeuropejskiego Trofeum FIA (CEZ) oraz rundę Rajdowego Pucharu Polski Cross-Country – wylicza Marcin Fiejdasz, dyrektor zawodów.

Zarazem dodaje, że tegoroczna edycja Baja Carpathia jest połączona z rajdem Master Race, który z myślą o amatorach jest urządzany wspólnie z nowosądeckim stowarzyszeniem Grupa 4×4.

– Głównym organizatorem jest Automobilklub Rzeszowski, ale walnie wspierają nas Automobilklub Doliny Sanu i Automobilklub Nowa Dęba. Dostajemy wielką pomoc ze strony władz Stalowej Woli na czele z jej prezydentem Andrzejem Szlęzakiem. Bez tego życzliwego wsparcia przygotowanie imprezy nie byłoby możliwe – informuje Marek Dobrowolski, prezes Automobilklubu Rzeszowskiego.

– Wpłynęły już pierwsze zgłoszenia, na kolejne czekamy do 19 czerwca (I termin) lub do 24 czerwca, kiedy to nastąpi ostateczne zamknięcie listy zgłoszeń. Na razie mogę tylko zdradzić, że uczestnictwo w naszych zawodach awizują bardzo znani zawodnicy, startujący nie tylko samochodami terenowymi, ale również motocyklami i quadami – wyjaśnia Jarosław Noworól, wiceprezes Automobilklubu Rzeszowskiego.