BAJA CARPATHIA 2013: PIERWSZA RUNDA RMPST

Ba 2_6O1A7876

W dniach 21 – 23 czerwca na Podkarpaciu zostanie rozegrany Rajd Baja Carpathia, który w tym roku stanowi inauguracyjną rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych i jest wliczany także do punktacji Pucharu Europy Środkowej CEZ-FIA, Mistrzostw Czech oraz Pucharu Słowacji i Pucharu Polski Samochodów Terenowych.

– Na trzy tygodnie przed terminem zawodów czynności organizacyjne są w pełnym biegu. Mamy znaczącą pomoc ze strony wielu innych klubów Rzeszowskiego Okręgu PZM, m.in. Automobilklubu Doliny Sanu, Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie, Automobilklubu Nowa Dęba, a także stowarzyszenia Grupa 4×4 – informuje Jarosław Noworól, wiceprezes do spraw sportowych Automobilklubu Rzeszowskiego.


Zobacz także:
SPORT


Baja_12_1234

– Impreza wystartuje z Rzeszowa, bowiem wsparła nas galeria handlowa „Nowy Świat” i wokół tego obiektu rozegramy widowiskowy prolog, który będzie stanowić dużą atrakcję dla rzeszowskich kibiców. Potem 70 km dojazdu do Stalowej Woli, gdzie będzie główna baza zawodów. Na Błoniach nad Sanem w sobotę uczestnicy rajdu pokażą się na trasie Superoesu. Ale oczywiście główna rozgrywka odbędzie się na leśnych odcinkach w powiecie stalowowolskim, a najdłuższy z OS-ów będzie mieć 120 km! – wymienia tegoroczne nowości Marcin Fiejdasz, dyrektor zawodów.

Prezes Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie, Zdzisław Grzyb, podkreśla życzliwe wsparcie ze strony wielu instytucji.

– Jak co roku bardzo nam pomagają władze samorządowe Stalowej Woli na czele z prezydentem Andrzejem Szlęzakiem. W tym roku mamy dodatkowe wsparcie władz Rzeszowa z prezydentem Tadeuszem Ferencem. Cieszymy się też z inicjatywy galerii „Nowy Świat”, która jest naszym wypróbowanym partnerem również przy okazji Rajdów Rzeszowskich. Klimat życzliwości został zbudowany także za sprawą harmonijnej współpracy z Nadleśnictwem Nowa Dęba i z Ośrodkiem Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie – podkreśla Zdzisław Grzyb.

Bliższe szczegóły tegorocznego rajdu Baja Carpathia są dostępne na stronach www.automobilrzesz.pl oraz www.masterrace.pl.

GCh

Ba 3_6O1A8708