BAJA PORTALEGRE 2013: HOŁEK, KACZMARSKI I DĄBROWSKI

portalegre 1_1

Krzysztof Hołowczyc (Automobilklub Polski) był drugi, a załoga Orlen Team: Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, zajęła siódme miejsce na prologu 27. Baja Portalegre 500, ostatniej eliminacji FIA Cross-Country World Cup.

Tuż przed Markiem i Jackiem plasowali się Martin Kaczmarski i Filipe Palmeiro (Mini All4 Racing). Jadący treningowym Nissanem Navarą Dąbrowski na 5,52-kilometrowyej próbie uzyskał czas o 17,5 sekundy gorszy od zwycięzcy Miguela Barbosa – tegorocznego Mistrza Portugalii oraz trzykrotnego zwycięzcy Baja Portalegre (2002, 2003 i 2007).


Zobacz także:
SPORT
BAJA PORTALEGRE 2013


– Start znacznie wolniejszym od konkurentów autem zapewne przyniesie wiele dobrego pod kątem treningowym. Ciśniemy z niego ile się da i jesteśmy przekonani, że jeśli uda się tym samochodem jutro trzymać dobre tempo to przełoży się to na płynność naszej jazdy w przyszłości. Musimy cały czas jechać na wysokich obrotach i wykorzystywać dobrze moc. Mamy trochę inną prędkość wejścia w zakręt, wszystko to wymaga bardzo dużej precyzji, ale jesteśmy przekonani, że będzie dobrze – powiedział Marek Dąbrowski, reprezentujący barwy Orlen team i Automobilklubu Polski.

portalegre 1_(2)

– Zadanie pilota przy tak krótkich prologach jest mocno ograniczone. Marek przejechał wczoraj, podczas zapoznania, trasę kilkakrotnie na skuterze i pamiętał każdy zakręt. Jechaliśmy na granicy możliwości naszego auta i to widać w wyniku. Wszystkie załogi przed nami mają znacznie szybsze samochody, a kolejny Nissan jest 11,5 sekundy za nami. To dość dużo. Jutro będziemy jechać swoje i mamy nadzieję na jak najlepszy wynik – powiedział Jacek Czachor.

Rajd jest rozgrywany dwudniowej formule. Jutro na zawodników czeka 439 kilometrów trasy, na którą składają się dwa OSy o długości 200 i 212 kilometrów, poprzedzone krótka dojazdówką.

Wyniki prologu 27. Baja Portalegre 500
1. Miguel Barbosa i Miguel Ramalho (Mitsubishi Racing Lancer) – 4.39,6 min.;
2. Krzysztof Hołowczyc i Andreas Schulz (Mini All4 Racing) – strata 6,7 sek.;
3. Reinaldo Varela i Gustavo Gugelmin (Toyota Hilux) – 8,6 sek.;
4. Aleksandr Żełudow i Andriej Rudnickij (Toyota Hilux) – 10,9 sek.;
5. Nuno Matos i Filipe Serra (Opel Mokka Proto) – 11,2 sek.;
6. Martin Kaczmarski i Filipe Palmeiro (Mini All4 Racing) – 12,6 sek.;
7. Marek Dąbrowski i Jacek Czachor (Nissan Navara) – 17,5 sek.;
8. Pedro Grancha i Ines Grancha (BMW Evo X1) – 12.9 sek.;
9. André Amaral i Nelson Ramos (Proto X3) – 25,5 sek.;
10. João Cardoso i Luis Marques (Nissan Navara) – 28,0 sek.