BASF: PREMIER EWA KOPACZ W FABRYCE KATALIZATORÓW

Ewa Kopacz1

Ewa Kopacz odwiedziła otwarty zakład produkcyjny katalizatorów emisji firmy BASF w Środzie Śląskiej koło Wrocławia. Pani Premier została powitana przez Dirka Elvermanna, prezesa zarządu firmy BASF Polska.

Ewa Kopacz obejrzała pracę przy produkcji katalizatorów i rozmawiała z pracownikami. Aktualnie w fabryce pracuje 160 osób. Prowadzona jest intensywna rekrutacja i do końca bieżącego roku BASF planuje zatrudnienie kolejnych 100 osób.

Zestaw narzędzi służy do montażu śrub i wkrętów z gniazdem płaskim, krzyżowym Phillips (PH) i Pozidriv (PZ), Torx z trzpieniem (Resis-Torx) lub nacięciem prostym (z rowkiem).


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

– Jesteśmy zaszczyceni uznaniem wyrażonym przez Panią Premier dzisiejszą wizytą w naszej najnowszej fabryce w Polsce. Jako BASF Polska czujemy się częścią polskiej gospodarki i społeczeństwa. Cieszymy się, że do końca 2016 roku będziemy mogli zaoferować łącznie ponad 400 nowych, atrakcyjnych stanowisk w Środzie Śląskiej – powiedział Dirk Elvermann, prezes zarządu BASF Polska.

Ewa Kopacz2

Zakład produkcyjny w Środzie Śląskiej produkuje katalizatory emisji dla samochodów osobowych z silnikiem benzynowym, a także dla samochodów osobowych i ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym. Zakład oparty jest na nowoczesnej technologii, a linie produkcyjne są w dużym stopniu zautomatyzowane.

Oznacza to, że wiele ofert pracy zostało skierowanych do specjalistów ze średnim, wyższym i zawodowym wykształceniem technicznym (m. in. do chemików, inżynierów, laborantów i analityków).

Ewa Kopacz6

BASF poszukuje również kandydatów na stanowiska niewymagające specjalistycznego wykształcenia, na których liczą się kompetencje miękkie, takie jak umiejętność pracy w zespole, dokładność w działaniu oraz doświadczenie (m. in. pracownicy produkcji oraz magazynierzy).

Firma BASF jest również otwarta na współpracę ze studentami. Od najbliższego semestru wspólnie z Politechniką Wrocławską zostanie uruchomiona Akademia BASF, w której będą odbywać się wykłady dla studentów wybranych kierunków. Celem działania Akademii jest przybliżenie studentom wiedzy z zakresu biznesu oraz przedstawienie nowego zakładu i możliwości pracy w nim.

Ewa Kopacz3

Fabryka będzie się nieustannie rozwijała i do 2016 będzie miała 10 linii produkcyjnych. Wiąże się to z dalszą rozbudową oraz tworzeniem kolejnych miejsc pracy. Docelowo w zakładzie produkcji katalizatorów w Środzie Śląskiej będzie zatrudnionych ponad 400 osób.

Pracownikom zostaną zapewnione szkolenia z zakresu obejmowanego stanowiska pracy, niektóre szkolenia będą odbywały się również w Niemczech. Dodatkowo, BASF oferuje szeroki pakiet świadczeń socjalnych, takich jak bezpłatna opieka medyczna oraz dofinansowanie aktywności sportowej. Z nowym rokiem uruchomione zostaną także ubezpieczenia na życie, bezpłatny transport dla pracowników a także dofinansowanie do posiłków.

Ewa Kopacz 4