BECKER: NOWE URZĄDZENIA DO NAWIGACJI

Tuż przed świętami na rynek wejdą dwa nowe urządzenia do nawigacji marki Becker: revo.1 i revo.2. Ich grubość to zaledwie 7 milimetrów – revo są cieńsze od smartfonów.

Nowe urządzenia zapewniają to, co najważniejsze dla klientów – wygodną i szybką obsługę. Dzięki systemowi automatycznego startu Becker ProActive urządzenie jest gotowe do drogi jeszcze zanim zostanie włączony silnik pojazdu. Dodatkowo model revo.2 został wyposażony w mapy i funkcje nawigacyjne dla samochodów ciężarowych i kamperów.

Wygląd…

Becker revo to pierwsze produkty na rynku stworzone w oparciu o modułową budowę. Płaska obudowa ekranu, o grubości zaledwie 7 mm, została wykonana ze szczotkowanej stali szlachetnej i wykończona lakierowanymi elementami, dzięki czemu nie tylko wygląda elegancko, ale jest również wytrzymała. Revo to pierwsze urządzenia marki Becker wyposażone w pojemnościowy, szklany kran o rozmiarze 5”, który ułatwia szybkie i dokładne korzystanie z menu na wyświetlaczu. Elementy sterujące urządzenia nawigacyjnego zostały oddzielone od wyświetlacza i umieszczone w aktywnej stacji dokującej Becker ModuClick. Stały się w ten sposób podstawą systemu automatycznego startu Becker ProActive.

…i funkcjonalność

System automatycznego startu Becker ProActive samodzielnie włącza urządzenie i aktywnie oblicza trasę z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej. A wszystko to jeszcze zanim kierowca wsiądzie do samochodu. Jak to możliwe? Z jednej strony „mózg” urządzenia dzięki oddzieleniu aktywnej stacji dokującej ModuClick i ekranu pozostaje na stałe w samochodzie i dzięki systemowi automatycznego startu Becker ProActive samodzielnie wykonuje zadania, które normalnie musi wykonać kierowca przed wyruszeniem w trasę: włączenie, określenie lokalizacji, pobranie informacji drogowych.

Z drugiej strony urządzenie uczy się i zapamiętuje przyzwyczajenia kierowcy i stałe cele dzięki zastosowaniu sprawdzonej funkcji inteligentnej nawigacji Becker. Następnie funkcja Becker SmartGuess aktywnie oblicza oczekiwaną trasę zależnie od dnia i godziny.

Kierowca wsiada do samochodu, mocuje ekran w aktywnej stacji dokującej ModuClick, a następnie jednym kliknięciem uruchamia już przygotowaną, optymalnie wyznaczoną trasę z uwzględnieniem wszystkich ważnych funkcji.

Na żywo

Ciągle zmieniająca się sytuacja na drogach wymaga szybkich reakcji, także od urządzenia nawigacyjnego. Usługi Becker Link2Live umożliwiają wyświetlanie na nim ważnych informacji w czasie rzeczywistym i są wsparciem dla tradycyjnych komunikatów TMC oraz interaktywnego asystenta kierowcy Becker SituationScan. Dostęp do Internetu jest możliwy dzięki połączeniu poprzez Bluetooth (z profilem DUN) z telefonem komórkowym. Pozwala to na otrzymywanie aktualnych informacji o sytuacji na drodze zarówno w mieście jak i poza nim po uruchomieniu funkcji Live Traffic. Dodatkowo zaawansowane wyszukiwanie punktów POI umożliwia wyszukiwanie celów specjalnych znajdujących się w okolicy, takich jak restauracje, stacje benzynowe, sklepy i wiele innych.

Urządzenia Becker revo zostały wyposażone w mapy 45 krajów Europy z darmową Dożywotnią Aktualizacją Map oraz darmowym Dożywotnim Premium TMC (w tym HQ TMC®).

Urządzenia wejdą do sprzedaży w grudniu 2012 r. w sugerowanych cenach detalicznych: Becker revo.1 – 1599 zł, Becker revo.2 – 1799 zł.