BLABLACAR NIE TYLKO W UE – WJEŻDŻA DO ROSJI I NA UKRAINĘ

blabla 2

BlaBlaCar wzmacnia pozycję globalnego lidera wspólnych przejazdów poprzez wejście do Rosji i na Ukrainę. Po raz pierwszy ekspansja serwisu wykracza poza Unię Europejską.

Serwis wspólnych przejazdów łączący kierowców posiadających wolne miejsca w samochodach z pasażerami podróżującymi w tym samym kierunku – jest już do Rosji i na Ukrainę. Stało się to dzięki przejęciu lokalnego serwisu – Podorozhniki. Wcześniej BlaBlaCar w podobny sposób wszedł m.in. do Polski, Włoch czy Hiszpanii.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Akwizycja kolejnego lokalnego serwisu przez BlaBlaCar jest częścią szerszej strategii firmy mającej na celu utrzymanie pozycji globalnego lidera na rynku wspólnych przejazdów. Pozyskiwanie do współpracy lokalnych platform jest przy tym okazją dotarcia przez BlaBlaCar do lokalnych utalentowanych przedsiębiorców i specjalistów.

Rosyjskie Podrozhniki to zespół, którego liderem jest Aleksey Lazorenko. Wkrótce zostanie otwarte biuro w Moskwie.

Wejście na rosyjskojęzyczny rynek to wielka szansa dla wspólnych przejazdów.

– Rosja to ogromny kraj, gdzie podróżowanie z powodu ogromnych dystansów jest drogie, dlatego spodziewamy się, zjednać sobie kierowców podróżujących na długich trasach. Dla pasażerów natomiast przejazd z kierowcą to ekonomiczna opcja podróży pomiędzy takimi miastami, jak Moskwa i Sankt Petersburg. Do tego wygodniejsza i mniej czasochłonna, niż przejazd pociągiem – mówi Frédéric Mazzella, współzałożyciel i prezes BlaBlaCar.

– Ekspansja poza Unię Europejską to dla nas bardzo znaczący krok. Działamy teraz bez granic od Londynu aż do Moskwy. Nie zamierzamy jednak na tym poprzestać. Popularność zjawiska współdzielenia i nowych nawyków konsumpcyjnych na całym świecie rośnie, a przy tym cały czas rosną też ceny paliw i biletów kolejowych. Dostrzegamy fenomenalne przyjęcie naszej usługi na wszystkich dotychczasowych rynkach. Naszym celem jest wejście wszędzie tam, gdzie współdzielenie może być ciepło przyjęte przez nowych użytkowników – dodaje Nicolas Brusson, współzałożyciel i dyrektor operacyjny BlaBlaCar.

Poza Rosją i Ukrainą, gdzie właśnie debiutuje BlaBlaCar, ze wspólnych przejazdów można korzystać również w Polsce, we Francji, krajach Beneluksu, Niemczech, we Włoszech, Portugalii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Za dotychczasowe osiągnięcia firma BlaBlaCar została nominowana w kategorii Best International Startup 2013 nagrody Crunchie.

Fot.: blablacar.pl