BLAUPUNKT: DRIVE FREE BT211 – MÓW DO WOLI

Firma 2N-Everpol, wyłączny dystrybutor w Polsce produktów firmy Blaupunkt, wprowadza na rynek kolejny model z nowej kategorii – przenośnych urządzeń głośnomówiących w technologii Bluetooth.

Nowy Blaupunkt Drive Free BT211, to kolejne po Drive Free BT111 przenośne urządzenie głośnomówiące w technologii Bluetooth, które znacznie ułatwia prowadzenie rozmów telefonicznych podczas kierowania autem. Zwarta konstrukcja pozwala na samodzielną „instalację” – BT211 wystarczy tylko zamocować na osłonie przeciwsłonecznej i już możemy się cieszyć bezpieczną jazdą, unikając jednocześnie wysokich mandatów oraz punktów karnych.

W parze z łatwością montażu Blaupunkt Drive Free BT211 idzie łatwość obsługi – cztery przyciski z wyraźnie określonymi funkcjami – dwa klawisze regulacji głośności, przycisk wyciszania oraz klawisz włączenia/ odbierania/ rozłączania połączeń.

Jak w każdym urządzeniu z serii BT wbudowano wysokiej jakości głośnik i mikrofon, które we współpracy z cyfrowym układem obróbki dźwięku sprawiają, że słyszymy się z naszym rozmówcą, jakbyśmy byli tuż obok. Dzieje się tak dzięki eliminacji szumów charakterystycznych dla pojazdów znajdujących się w ruchu oraz eliminacji uciążliwego echa.

To co wyróżnia zestaw Blaupunkt Drive Free BT211 – to możliwość korzystania z dwóch numerów, czy telefonów które mogą się jednocześnie połączyć z urządzeniem – multipairing. Nie mniej interesująca jest słuchawka niejako wbudowana w BT211, którą można wyjąć z zestawu podstawowego i korzystać z niej w trybie samodzielnym. Oczywiście jest ona ładowana z wbudowanego lecz wymiennego akumulatora litowo-jonowego (Nokia BL-5B), który po 3 godzinnym ładowaniu pozwala na aż 15 godzin rozmowy z zestawu podstawowego lub 400 godzin czuwania. Oprócz tego producent daje możliwość ładowania samej słuchawki przez godzinę, a korzystania z niej przez 2 godziny. W wyposażeniu zestawu znajduje się dedykowany do tego celu przewód USB, uchwyt montażowy, a także ładowarka samochodowa włączana do gniazda zapalniczki (można ją wykorzystywać także do ładowania innych urządzeń).

Cena sugerowana brutto: 199 złotych.

Produkt dostępny na terenie całego kraju w sieciach handlowych ze sprzętem RTV oraz w punktach sprzedaży akcesoriów telefonii komórkowej.

Dane techniczne Blaupunkt BT Drive Free 211
– waga: 95 g;
– wymiary: 110 x 58 x 23 mm (dł. x szer. x wys.);
– Bluetooth: V2.1 + EDR (Enhanced Data Rates);
– częstotliwość: 2.4 GHz;
– przycisk wielofunkcyjny: parowanie, odbieranie, rozłączanie, odrzucanie, ponowne wybieranie, wyciszanie, przekazywanie;
– akumulator: li-Ion, 3.7 V, wymienialny;
– czas rozmów:słuchawka do 2 godzin, zestaw do 15 godzin;
– czas czuwania: słuchawka do 80 godzin, zestaw do 400 godzin;
– czas ładowania: słuchawka około 1 godziny, zestaw około 3 godzin;
– zasięg: do 10 metrów.