BLAUPUNKT: POWRACA SERIA NAWIGACJI TRAVELPILOT

Blaupunkt 1_TravelPilot

2N-Everpol wyłączny dystrybutor w Polsce produktów firmy Blaupunkt, ogłasza wprowadzanie trzech nowych modeli nawigacji przenośnych z serii TravelPilot. Najnowocześniejsze produkty uwzględniają trendy rynkowe.

Najbardziej rozpoznawalnym modelem serii był TravelPilot 500, który jako jedyny na świecie posiadał wideo nawigację, dzięki której wyświetlał wskazówki nawigacyjne nałożone na rzeczywisty obraz drogi oraz charakteryzował się unikalną funkcją rozpoznawania znaków drogowych. Ponadto, model TravelPilot 500 zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym m.in.: Produkt Roku PC World, czy Machina Design Awards.


Zobacz także:
GPS / AUDIO


Nowe model Blaupunkt TravelPilot 40, 50 i 70 wyposażone są w ekrany wysokiej rozdzielczości 800×480 o przekątnych odpowiednio 10,8 cm (4,3″), 12,8 cm (5″) i 17,5 cm (7″) oraz szybkie dwurdzeniowe procesory pracujące z częstotliwością taktowania 664 MHz. Oprócz nowoczesnej technologii zauważyć można dbałość o estetykę. Potwierdza to stylowo zaokrąglona obudowa, aluminiowa ramka okalająca wyświetlacz, czy gładka tylna powierzchnia obudowy oraz designerski uchwyt.

Model TP70 posiada dodatkowo wejście AV, do którego można podłączyć na przykład kamerę cofania.

Blaupunkt 2_TravelPilot

Za pomocą technologii Rapidstart użytkownik po włączeniu urządzenia od razu przechodzi do interfejsu nawigacji. W ten sposób już na samym początku można rozpocząć procedurę wpisywania pożądanej lokalizacji bez potrzeby czekania na pełne uruchomienie oprogramowania. Przycisk menu prowadzi następnie do wpisywania parametrów wyznaczania trasy i otwiera wszystkie wymagane elementy pomocnicze oznaczone intuicyjnymi ikonami.

Kierowca uzyskuje komfortową pomoc w orientacji w terenie za pomocą widoku map 2D lub 3D wraz z dynamiczną funkcją autozoom, realistyczną prezentacją skrzyżowań i zjazdów oraz asystentem pasa ruchu.

W trakcie jazdy asystent prędkości za pomocą optycznego lub akustycznego sygnału ostrzega również przed ewentualnym przekroczeniem dozwolonej prędkości. Całkowicie nową funkcją jest wyświetlanie tzw. BluPoints, które na podstawie wskazówek świetlnych dają ciągłe informacje na temat ekonomiki jazdy.

Urządzenia TravelPilot oferują zainstalowaną bazę radarów wraz z optycznymi i akustycznymi ostrzeżeniami wyświetlanymi również w dowolnym trybie jazdy bez włączonej nawigacji. Usługa ta dostępna jest dla wszystkich krajów za wyjątkiem Niemiec, Austrii i Szwajcarii. W krajach niemieckojęzycznych można ją zainstalować później, jednak korzystanie z niej jest zabronione przez prawo.

Blaupunkt 3_TravelPilot 70

Nawigacje oferują również bogatą bazę Premium POI, czyli danych dotyczących interesujących miejsc (Points of Interest).

Możliwość dożywotniej aktualizacji map

Największą zaletą jest gwarancja posiadania najnowszych map dostarczonych przez firmę TomTom. Model TravelPilot 40 posiada możliwość wgrywania przez dwa lata od momentu rozpoczęcia użytkowania, bezpłatnych aktualizacji map i oprogramowania. Modele TravelPilot 70 oraz TravelPilot 50 oferują LMU – Lifetime Map Update, czyli możliwość dożywotnich aktualizacji.

Dodatkowym atutem nowych modeli TravelPilot jest 36 miesięczna gwarancja producenta, realizowana za pośrednictwem serwisu LetMeRepair.

Sugerowane ceny detaliczne (brutto):
• Blaupunkt TravelPilot 40 EU: 599 złotych;
• Blaupunkt TravelPilot 50 EU LMU: 699 złotych;
• Blaupunkt TravelPilot 70 EU LMU: 949 złotych.